reklam reklam reklam reklam
Ana Sayfa Genel, Sür Manşet 20 Nisan 2024 227 Görüntüleme

BEYKOZ’DA COŞKULU 23 NİSAN FESTİVALİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İstanbul'da dünyanın farklı ülkelerinden çocukların katılımıyla düzenlenen uluslararası bir festivalle kutlanacak. İBB Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nin Beykoz ayağı, Çubuklu Silolar’da gerçekleştirilecek. Halk dansları, maskotlar ve jönglör gösterileri ile coşacak çocuklar, Niloya ve Pepee animasyonları ile doyasıya eğlenecek. Etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler de katılacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İstanbul’da dünyanın farklı ülkelerinden çocukların katılımıyla düzenlenen uluslararası bir festivalle kutlanacak. İBB Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nin Beykoz ayağı, Çubuklu Silolar’da gerçekleştirilecek. Halk dansları, maskotlar ve jönglör gösterileri ile coşacak çocuklar, Niloya ve Pepee animasyonları ile doyasıya eğlenecek. Etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler de katılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda şehrin çocuklarına iki festival birden sunacak. İBB Kültür tarafından 18-24 Nisan 2024 tarihleri arasında bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali, dünya genelinde 16 ülkeden çocuk halk dansları topluluğunu ve 394 çocuğu İstanbul’da ağırlayacak.

Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nde, Türk ve dünya çocukları İstanbul’da bir araya gelecek. Festivale Almanya, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, Filistin, Gürcistan, Macaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Makedonya, Meksika, Kolombiya, Kosova, Litvanya, Polonya, Sırbistan, Slovakya ve Ukrayna’dan çocuk halk dansları toplulukları katılacak.

ÇUBUKLU SILOLAR’DA RENKLİ KUTLAMALAR

Beykoz’un da aralarında bulunduğu İstanbul’un 19 farklı noktasında konserler, şenlikler, halk dansları gösterileri, birçok atölye çalışmaları ve renkli oyunlar da çocuklar için gerçekleşecek.

Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nin Beykoz ayağı Çubuklu Silolar’da gerçekleştirilecek. Halk dansları kapsamında Çubuklu Silolar’da Gaziantep, Sırbistan ve KKTC halk dansı ekipleri gösteri sunacak.

Saat 14-17.00 arasındaki etkinliklerde; Çocuk Şenliği, Animatör Sunucu, Kukla Gösterisi, Bubble Show, Balon Katlama Gösterisi, Maskot Takımı, Maskot Bando, Sokak Sanatları, Maskotlar, Jönglör Gösterisi, İllüzyon Gösteri, Yüz Boyama vb. etkinlikler ile Niloya ve Pepee animasyon gösterisi yer alacak. Etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Mimar Alaattin Köseler de katılacak.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb