reklam reklam reklam reklam
Ana Sayfa Genel, Sür Manşet 24 Mayıs 2023 503 Görüntüleme

İBB’nin Bölgesel İstihdam Ofisi Beykoz’da açıldı

İBB'nin çeşitli ilçelerde hizmete aldığı Bölgesel İstihdam Ofisi Beykoz Kavacık'ta da açıldı.

İBB’nin çeşitli ilçelerde hizmete aldığı Bölgesel İstihdam Ofisi Beykoz Kavacık’ta da açıldı.

İş arama süreci devam eden vatandaşların süreçlerini kolaylaştırmak için kentin belirli noktalarında açılan Bölgesel İstihdam Ofisi’nin 24.’sü Beykoz Kavacık’ta açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bölgesel İstihdam Ofisi’nden yapılan açıklamada, “110 bin kişiye özel sektörde istihdam sağlamanın ve 24. ofisimiz olan Kavacık’ı Beykoz ilçemizde açmanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Beykoz ve çevresinde ikamet eden, iş arayan tüm İstanbulluları, özel sektör iş fırsatları için yeni açılan İstihdam Ofisimize bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.İSPER A.Ş. Genel Müdürü Banu Saraçlar da yaptığı duyuruda şunları kaydetti:

“Bölgesel İstihdam Ofisi sayımız her geçen gün artıyor. Beykoz Kavacık ofisimiz açıldı, iş başvurularını almaya başladı bile. İş arayan Beykozluları, binlerce özel sektör iş fırsatı için yeni ofisimize bekliyoruz.”

90 metrekare alanda beş kişilik bir ekiple hizmete giren Beykoz ilçesine kayıtlı Bölgesel İstihdam Ofisi hali hazırda 160 firma bulunduruyor.

Konusunda uzman kariyer danışmanları ile işverenlerin aradıkları nitelikteki çalışanı bulmasına, iş arayanların ise hedefledikleri işe kavuşmasına aracılık eden Bölgesel İstihdam Ofisleri’nin kayıtlarında toplamda ise 13 bin işveren firma bulunuyor. BİO’larda yıl boyunca ortalama günlük 2500’e yakın aktif ilan ile ortalama 13 bine yakın işgücü talebi yapılıyor. Böylece Bölgesel İstihdam Ofisleri ve bio.ibb.istanbul web portalı kanalıyla, 105 binden fazla İstanbullu iş sahibi oldu.

BİO’lar genç ve kadın istihdamına dair özel çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda gençlere yönelik üniversite ziyaretleri, yarı zamanlı iş fırsatları, yetenek gelişim programları oluşturulurken kadın istihdamına dair ise firmalarla “kadınlara özel” iş imkanları açılması konusunda görüşmeler yürütülüyor, çocukları Yuvamız İstanbul’a devam eden annelerle istihdam konusunda bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

Kavacık Bölgesel İstihdam Ofisi

Adres: Kavacık Mah. Şehit Hasan Kaya Sok. A Blok No:28/1 (Otopark Girişi) Beykoz/İSTANBUL

Kariyer Danışmanları: Beyza Kırdemir – Adem Arslan – Duygu Çömez – İrem Nur Odabaş – Ali Alper Durak

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb