reklam
Ana Sayfa Genel, Sür Manşet 30 Aralık 2022 687 Görüntüleme

BEYKOZLU EV KADINLARI “SIFIR ATIK” İÇİN TABLO TASARLAYACAK

Beykoz’un çevreye duyarlı gönüllü ev hanımları “Sıfır Atık” hedefiyle hazırlanan “Atıktan Sanata” Projesi’yle evlerinden çıkan objelerle özgün tablolar üretecek, gelecek için temiz çevreye dikkat çekecek.

Beykoz’un çevreye duyarlı gönüllü ev hanımları “Sıfır Atık” hedefiyle hazırlanan “Atıktan Sanata” Projesi’yle evlerinden çıkan objelerle özgün tablolar üretecek, gelecek için temiz çevreye dikkat çekecek.

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kent Konseyi işbirliğiyle, sürdürülebilir çevreye katkıda bulunmak ve “Sıfır Atık” bilincini yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan “Atıktan Sanata” Projesi, kaynakları hızla tükenen dünyada kadınların ve sanatın dönüştürücü gücünü ortaya koyacak.
Atölye Çalışmaları Başlıyor   

Bugüne kadar ilçedeki 45 mahallede yürütülen, “Beykoz’un Evleri Sıfır Atığın Temeli” Projesi’yle yakın çevrelerine geri dönüşümü anlatan gönüllü ev hanımları, atıklardan ürettiği işleriyle tanınan Beykozlu Ressam Deniz Say’la atölye çalışmalarına katılarak birbirinden güzel eserlere imza atacak.

“Atığımız Değil Sanatımız Olsun” sloganıyla çevre bilinci ve sanatı harmanlayan, toplum genelinde atık yönetimiyle ilgili farkındalık oluşturması beklenen proje, gönüllü kadınların bir araya geldiği tanıtım toplantısıyla başladı.Sanat Eğitimi Alacaklar

Kemankeş Restoran’da düzenlenen toplantıya, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Sadullah Hasanoğlu, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ve Ressam Deniz Say katıldı.

Atıklardan soyut tablolar yapan Deniz Say’ın yönetiminde 1 ay boyunca atölye çalışmalarına katılacak olan ev kadınları, temel resim ve renk bilgisi eğitiminin ardından evlerindeki malzemelerle özgün eserler tasarlayacak.

Resim Sergisi Açılacak

Eski giysilerden, karton kutulara, dergi ve gazete kâğıtlarından kurdeleye her türlü malzemenin ev kadınlarının hayal güçleriyle yeniden hayat bulacağı eserler, proje sonunda açılacak sergiyle sanatseverlerin ve ilçe sakinlerinin beğenisine sunulacak.

“Atıktan Sanata” Projesi yeterli ilgiyi görürse, ev kadınlarının katılımıyla yapılacak yeni atölye çalışmalarıyla sürdürülecek.

 

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb