reklam reklam
Ana Sayfa Kültür - Sanat, Sür Manşet 28 Mart 2019 1286 Görüntüleme

Kayahan Unutulmaz Şarkılarıyla Anıldı

Türk Pop Müziği’nin usta ismi Kayahan, 70. doğum yıl dönümünde unutulmaz şarkılarının seslendirildiği “İyi ki Doğdun Kayahan” konseriyle anıldı.

Türk Pop Müziği’nin usta ismi Kayahan, 70. doğum yıl dönümünde unutulmaz şarkılarının seslendirildiği “İyi ki Doğdun Kayahan” konseriyle anıldı.

Beykoz Belediyesi’nin bu yıl destek verdiği, usta sanatçının vefatından sonra her yıl İpek Açar tarafından düzenlenen “İyi ki Doğdun Kayahan” konserlerinin 4.sü gerçekleşti.

Torun Center Artı Sahne’de yapılan konserin geliri meme kanseri başta olmak üzere tüm kadın kanserleri konusunda toplumu bilinçlendirme ve maddi yetersizliği olan hastalara teşhis ve tedavi konusunda destek veren “Pembe İzler Derneği”ne aktarıldı.Konserde, İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde sahne alan sanatçılar; Alex, Beste Açar, Betül Demir, Cansu, Cenk Eren, Derya Uluğ, Elif Buse Doğan, Emre Altuğ, Ferman Toprak, Hakan Aysev, İpek Açar, Keremcem, Nilüfer, Onur Mete, Suat Suna, Ufuk Yıldırım, Yavuz Bingöl, Yeliz ve Yusuf Güney Kayahan’ın gönüllerde yer eden şarkılarını seslendirdi.Beste Açar: “Babam Yaşasaydı 70 Yaşında Olacaktı”

Gecenin sunuculuğunu da üstlenen Kayahan’ın kızı Beste Açar: “Babam yaşasaydı bugün 70 yaşında olacaktı. Bizimle bu konserde olmanız bizim için çok büyük bir gurur. Çok mutlu ve duyguluyum. Babamın şarkılarının kanserle savaşan bir derneğe gidecek olması da bu gecenin ön önemli detayı” dedi. Beste Açar gecede “Kara Saplantım” şarkısını seslendirdi.İpek Açar: “Kayahan’a ses ve nefes olmaya gayret ediyoruz.”

İpek Açar: “Beykoz Belediyesinin katkılarıyla  dördüncüsünü düzenlediğimiz  İyi Doğdun Kayahan konseri bu sene iyiliğe vesile olduğu için ailemiz adına çok mutluyuz. Kayahan Bey’in bıraktıklarına ses ve nefes olmaya gayret ediyoruz. Dua ile kocaman bir alkış gönderelim lütfen” dedi.

“İyi ki Doğdun Kayahan Konseri’nde sahneye çıkan Alex, Beste Açar, Betül Demir, Cansu, Cenk Eren, Derya Uluğ, Elif Buse Doğan, Emre Altuğ, Ferman Toprak, Hakan Aysev, İpek Açar, Keremcem, Onur Mete, Suat Suna, Ufuk Yıldırım, Yavuz Bingöl, Yeliz ve Yusuf Güney ise usta sanatçıyı şarkılarının yanı sıra iyi dilek ve temennilerle andı.Nilüfer’den Geceler  

Gecede Türk Pop Müziği’nin en önemli isimlerinden, Kayahan’ın yakın dostu Nilüfer de “Geceler” şarkısını seslendirdi. Finalde ise konsere katılan sanatçılar hep birlikte “Mavilim” şarkısını okudu.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Beykoz’a Yeni Spor Sahaları

Beykoz’a Yeni Spor Sahaları

Tema Tasarım | AnatoliaWeb