reklam
Ana Sayfa Yazarlar 15.06.2017 1380 Görüntüleme
Eda SESKIR

Oy Göçümü? Ahde Vefa mı? Hepinizin bildiği üzere önümüzde yani 9 ay sonra yerel seçimler var. Siyasi partilerde yavaş yavaş hareketlenme başladı, şu an için en fazla harekette Ana Muhalefet Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nde görülüyor. Demokratik haklarını sonuna kadar kullanan CHP’de bol bol aday adayı var. Allah herkesin yolunu açık etsin. Her zaman söylüyorum hangi partiden olursa olsun, Beykoz ve Beykozlu için hayırlısı kim ise o seçilsin. Adaylar toplantılarına başladılar, kendilerini tanıtıyorlar, projelerini anlatıyorlar vesaire, vesaire. Peki, bunları nerelerde yapıyorlar tabii ki kahvelerde, derneklerde, mahalle toplantılarında falan. Şimdi gelelim asıl konumuza dedik ki önümüzde yerel seçimler var ve adayları seçecek seçmen var. Peki, Beykoz’da yaşayan, Beykoz’dan hizmet alan bu insanların birinci ikametgâhları Beykoz’da mı? Maalesef hayır. Kastamonulusu, Giresunlusu, Ordulusu, Ardahanlısı, Karslısı, Vanlısı hiç fark etmez Beykoz’a nereden gelmiş olursa olsun seçim zamanı herkes oyunu kendi köyünde kendi ilinde kullanıyor. Bunu yapmaktaki amaçları da belli, belediyelere nüfus yoğunluğuna ve meclis üyesi sayısına göre aktarılan gelirden daha fazla pay almak, illerinden milletvekili çıkarmak. Geçenlerde Beyseki Derneği Ordu İlinin Büyükşehir olması nedeniyle köylerine getireceği avantaj ve dezavantajların konuşulması için bir istişare paneli düzenledi. Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özkan Aydoğan, hemşerilerine Beykoz ve Mesudiye Belediyesinin kardeş Belediye olduğunun müjdesini verdi. Panelistlerinden biri de Mesudiye Belediye Başkanı İsa Göl oldu. İsa Göl, Mesudiye’nin kalkınması ve gelir pastasından daha büyük pay alabilmek için hemşerilerine şu şekilde seslendi. “Mesudiye’mizin suyundan yaylasından faydalanıyorsunuz. Ah de vefa görevinizi gösterin birinci ikametgâhınızı oraya alın. İkinci ikametgâhınız yine İstanbul’da, Ankara da başka yerde kalsın.” Dedi. Ben buradan İsa Göl’ü kınıyorum. Neden mi? hemşerilerinden ahde vefa beklerken, kardeş belediye dediği Beykoz’da yaşayan Mesudiyelilerden 1. ikametlerini oraya taşımasını istiyor. Bu nasıl ahde vefa anlamadım. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek katıldığı her STK toplantısında Beykoz’un nüfusunun az olmasından ötürü meclis üye sayısının düşük ve dolayısı ile payımıza düşen gelir az olduğu içinde yüzölçümü büyük olan Beykoz’da hizmet yapmanın oldukça zor olduğundan bahsediyor. Gerçekte bu, hangi parti gelirse gelsin gelir az olunca hizmet yapmakta o kadar zor oluyor. Beykoz’da yaşayan ve hizmet alan herkesin Beykoz’un kalkınması için oylarını burada kullanması gerekiyor. Yoksa aday adayları derneklere gidip kendilerini anlatmak için hiç yorulmasın. Beykoz’da yaşayan ancak Nüfus çoğunluğu Beykoz’da olmayan derneklerde ahkâm kesmesin artık, Beykoz’a Ahde Vefa göstersinler de hemşerilerine Beykoz’da oy kullanmanın kendileri için ne kadar önemli olduğunu anlatsınlar. Biz Beykozluyuz, Beykoz’da yaşıyoruz Beykoz’da Beykozlu için çalışacağız. Sağlıcakla kalın.

Adalet Hanım Kimden Yanasın?

FETÖ ile mücadele yavaş yavaş ilerlerken damatlar ışık hızıyla serbest bırakılıyor.  Bir sürü memur meslekten sorgusuz, sualsiz, suçsuz yere atılırken, açığa alınırken Adalet Hanım damatları koruyor, kolluyor. Bank Asya’da beş kuruşu olan garibana zulüm eden Adalet Hanım, FETÖ ile ilişkileri olan damatlara dokunamıyor.

Bu operasyonlar başladığında en büyük korkum, kurunun yanında yaşın da yanmasından ziyade yaşın yanında kurunun da kurtulmasıydı. Ne yazık ki Ergenekon davasındaki gibi dava öyle bir sulandırılıyor ki suçlular da kurtulacak bu hukuksuzlukların sonucunda. FETÖ’cü futbolcu, asker, doktor, memur, hakim, savcı var ama siyasetçi yok! Adalet Hanım, hep damatlardan yana. Adamına göre, damadına göre muamele yapılıyor.

Hey! Adalet Hanım senin gerçekten adaletli olduğuna, suçluları onun çocuğu, bunun damadı olarak görmediğin zaman inanacağım. Gerçekten bu ülkeye mal olmuş her bir bireye eşit davrandığın zaman inanacağım.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb