reklam
reklam reklam
Ana Sayfa Sağlık, Sür Manşet 9 Ocak 2023 5067 Görüntüleme

BEYKOZLULAR EVDE SAĞLIK KAZANIYOR 

Beykoz’da fizyoterapiden evde çocuk gelişim desteğine, hasta nakil ambulansından evde sağlık hizmetine ücretsiz verilen hizmetler ilçeye sağlık, hayata kolaylık getiriyor.

Beykoz’da fizyoterapiden evde çocuk gelişim desteğine, hasta nakil ambulansından evde sağlık hizmetine ücretsiz verilen hizmetler ilçeye sağlık, hayata kolaylık getiriyor.Beykoz Belediyesi’nin daha sağlıklı ve mutlu bir ilçe için hekim, hemşire ve uzman sağlık personellerinde oluşan kadrosuyla özenle ve ücretsiz verdiği sağlık hizmetlerine ihtiyaç sahibi, engelli ve yaşlı kişiler öncelikli olmak üzere tüm ilçe sakinleri randevu alarak ulaşabiliyor.
Evde Fizyoterapi Hizmeti

Doktorların fizyoterapi reçetesi verdiği serebral palsili, multiple skleroz, Parkinson, fiziksel engelli ve yatağa bağımlı ilçe sakinleri hastaneye transferlerine gerek kalmadan, evde destek tedavi görmenin kolaylığını yaşıyor.

Fizyoterapi uzmanları tarafından haftada bir kez, toplamda 12-16 seans yapılan ziyaretler neticesinde tedavinin seyrine göre hastaların yaşam kalitelerinde iyileşme gözlemleniyor.

Hizmet kapsamında uzmanlar tarafından hasta yakınlarına refakat sürecine yönelik eğitimler de veriliyor.Türkiye’de İlk Kez Evde Çocuk Gelişimine Destek

Türkiye’de ilk kez başlatılan hizmetle, 3-6 yaş grubundaki çocukların fiziksel, bilişsel (zihinsel), duyusal ve sosyal gelişimleri kurumda görevli çocuk gelişimi uzmanı tarafından, bilimsel ve eğlenceli seanslarla destekleniyor.

Randevuyla eve giden çocuk gelişimi uzmanı 3 ay boyunca, her çocuğa özel hazırladığı, 7 ila 10 seansı kapsayan gelişim destek programını uyguluyor.

Çocukların titizlikle takip edildiği hizmet kapsamında gelişim riski taşıdığı tespit edilen çocuklar ilgili kurumlara yönlendiriliyor.Ücretsiz Ambulans Hizmeti

Hasta Nakil Ambulans hizmetiyle ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli ilçe sakinlerinin evlerinden hastaneye, hastaneden evlerine nakilleri sağlanıyor.

Beykoz Belediyesi bünyesindeki 3 adet tam donanımlı mavi şeritli hasta nakil ambulansı (acil durumlar dışında) sağlık durumları düzenli seyreden ilçe sakinlerine hizmet veriyor.

Tedavileri için sürekli hastaneye gidip gelmesi gereken (kanser, diyabet ve hiperbarik oksijen tedavisi gören) ihtiyaç sahibi hastalara da düzenli olarak binek araç hizmeti sağlanıyor.Evde Sağlık Hizmeti

Evde Sağlık Hizmeti ise özellikle yatağa bağımlı hastaların tedavilerinde büyük destek oluyor.

Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli hemşireler, yatağa bağımlı ilçe sakinlerini düzenli olarak ziyaret ederek doktor reçeteleri doğrultusunda pansuman, serum ve sonda gibi tıbbı uygulamaları yapıyor.

Sağlık hizmetlerine erişimde kolaylık sağlayan bu hizmet, hastalar kadar hasta yakınlarından da takdir görüyor.Medikal Malzeme Desteği

İlçede yaşayan yatağa bağımlı veya engelli vatandaşların talepleri üzerine uygun görülen ilçe sakinlerine hasta yatağı ve tekerlekli sandalye desteği de sağlanıyor.

Bilgi ve Müracaat:

Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi

444 66 61

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb