reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 10 Haziran 2024 126 Görüntüleme

CHP Beykoz’dan kongre iptaline ilişkin açıklama

CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanlık Kongresinin iptal edilmesine ilişkin İlçe Başkanı Mahir Taştan bir açıklama yaptı.

CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanlık Kongresinin iptal edilmesine ilişkin İlçe Başkanı Mahir Taştan bir açıklama yaptı.

Eylem Uzuner ve Esengül Ekmekçi arasında geçen kongrenin Divan Başkanı tarafından iptal edilmesi tartışmalara neden olmuştu. Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner ise darp edildiğini ve kongrede hukuksuzluğun olduğunu ifade ederek, oldukça sert sözler sarf ettiği ve çeşitli iddialarda bulunduğu bir video yayınlamıştı.

Öte yandan İlçe Başkanı Mahir Taştan, tartışmalı kongrede yaşananların üzücü olduğunu ifade ederek bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Kadın Kolları kongrelerin Genel Merkez Kadın Kolları’nın belirlediği takvim çerçevesinde yapıldığını, zaman ve yer konusunda ise yetkinin İlçe Kadın Kolları Başkanında olduğunu dile getiren Başkan Mahir Taştan şu açıklamayı yaptı:

Kamuoyuna…

İlçe Kadın Kolları Kongreleri, Kadın Kolları Genel Merkezinin belirlediği takvim çerçevesinde, İl ve İlçe Kadın Kolları Başkanlıklarının belirlediği tarihte gerçekleştirilmektedir. Zaman ve yer konusunda yetkili İlçe Kadın Kolları Başkanımızdır. Mevcut İlçe Kadın Kollarımızın aldığı kararların ardından da İlçe Başkanlığımıza zaman ve yer noktasında herhangi bir bildirimde bulunulmamış, görüş alınmamıştır. Seçimin iptal edilme yetkisi de Divan Başkanlığındadır. Divan Başkanının belirlenmesi de İl ve İlçe Kadın Kollarının yetkisindedir.

İlçe Kadın Kolları Kongresi sırasında yaşanan olaylar partimiz açısından son derece üzücüdür.

 

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb