reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 1 Mart 2024 308 Görüntüleme

CHP Adaylığından istifa eden Elif Çelik kamuoyu açıklamasını yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Beykoz Belediyesi Kontenjan Meclis Üyesi adayı olan iş insanı Elif Çelik, neden istifa ettiğine dair kamuoyu açıklamasını yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Beykoz Belediyesi Kontenjan Meclis Üyesi adayı olan iş insanı Elif Çelik, neden istifa ettiğine dair kamuoyu açıklamasını yaptı.

Adaylıktan istifa ettikten sonra kendisine sorulan soruları cevaplamak ve kamuoyunda oluşan merakı gidermek için açıklama yaptığını ifade eden Elif Çelik’in açıklaması şu şekilde:

Beykoz kamuoyuna!

Değerli Beykozlu hemşerilerim, kıymetli Cumhuriyet Halk Partili yoldaşlarım…

AKP zulmünden ilçemizi kurtarmak için 5 yıldır beklediğimiz yerel seçim dönemi bir kez daha geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Kontenjan listesinden istifa etme gerekçemi, bana sorulan soruların cevaplarını ve kamuoyunda oluşan merakın giderilmesi için bu açıklamayı paylaşmak isterim.

Cumhuriyet Halk Partisinin, Beykoz’da 13 tane Belediye Başkan aday adayı çıkmıştı. Bende bu adaylık sürecinde, bütün adaylara eşit mesafede durma kararı alarak, ilçemizde seçim çalışmalarına başladım. İlk etapta, Beykoz’umuzun Gümüşsuyu Mahallesinin meydanında seçim çalışma ofisimizi aylar öncesinden kurup, işlevsel hale getirerek tüm mahalleli dostlarımıza kapımızı ve yüreğimi sonuna kadar açtım.

Sonraki süreçte, Alaattin Köseler’in çalışmalarına nasıl dahil olduğuma da değinmek gerekirse, Beykoz’un tanınmışlarından Şaban Tören tarafından defalarca arandım ve bu süreçte tarafsız kalmak istesem de başkan adayımızın ve ekibinin bana karşı olan olumlu davranışlarının üzerine Başkan Adayı Alaattin Köseler ile birlikte yol yürümeye başladım.

Bu süreçte bir yandan Meclis Üyesi aday adaylığım için çalışmalarımı yürütürken, bir yandan da Alaattin Köseler’in Beykoz’da aday gösterilmesi için çalışmalarına destek veriyordum. Bu desteklerim başkan adayım için hem maddi hem de manevi şekilde süreç içerisinde artarak devam etti.

Desteklediğim Aday Adayımız Alaattin Köseler aday oldu ve artık Meclis üyesi listesinin neresinde olduğumu da aslında bilsem de açıklanan güncel liste Adayımız ve İlçe Başkanımız tarafından son dakikaya kadar benden gizlenerek, İlçe Seçim Kuruluna liste verilmeden 2 saat önce kontenjan Adayı olduğumu ısrarla sorarak öğrendim. Başkan Adayım Alaattin Köseler tarafından bilgim olmadan kontenjan adayı gösterildim.

Meclis üyesi listesine ise İlçe Başkanımız Mahir Taştan, “Elif Çelik kesinlikle listede olmayacaktır” şeklinde müdahalesiyle, siyaseten benim önümü kapatmıştır. Bunun gerekçesini ise tarafıma açıklama gereği bile duymamıştır. Görülen o ki İlçe Başkanımız Beykoz’da sanki seçimi kazanmak için değil de seçim sonrası parti kongresine yönelik bir Meclis Üyesi listesi hazırlamıştır.

Belediye Başkan Adayımız da seçimi kazanma iddiasını Meclis Üyesi listesine yansıtamadığı gibi onunla yol yürüyen ve 15 yılını partisine çalışarak, emek vererek geçiren Elif Çelik’e sahip çıkamamıştır. Verdiği sözleri tutamamıştır. Süreçte de partime zarar vermemek adına konuların özüyle ilgili detayları 31 Mart’ta yapılacak seçimden sonra kamuoyu ile yeniden paylaşacağım.

Meclis üyeliği adaylığından istifamın nedeni, seçimi kazanmak adına gerekli iradenin ortaya konulamamış olmasıdır. Kontenjan listemizde toplumsal desteği sağlayacak güçlü adaylarımıza yer verilmemiştir. Meclis Üyesi listesinde mahallerin desteğini sağlayacak güçlü figürlere yer verilememiştir.

Ayrıca son iki ilçe kongresinde İlçe Başkanımız Mahir Taştan’a destek olmama rağmen, Meclis Üyesi listesinde yer almamam için her türlü engeli çıkaran ve birlikte yol yürüdüğüm adayımız Alaattin Köseler ile aramızda oluşan güven probleminin partimize zarar vermemesi için yerime gelecek partilimin önünü açarak Cumhuriyet Halk Partisi Kontenjan Meclis Üyesi adaylığımdan istifa ettim.

Unutmamak gerekir ki makamlar ve mevkiler hep gelip geçicidir. Esas olan ise Beykoz’un bir evladı olarak inandığım yolda her zaman dimdik yürümektir. İlkeleri ve duruşu olan bir Cumhuriyet kadını olarak partime her zaman hizmet etmeye devam edeceğim.

Partimizin başarıya ulaşması için de sandıklarımıza sahip çıkıp, mücadele etmeye devam edeceğim. 31 Mart seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinin tüm adaylarına başarılar diliyorum.

Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olsun.

Elif Çelik- İş İnsanı

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb