reklam
Ana Sayfa Spor, Sür Manşet 31 Ocak 2023 781 Görüntüleme

BEYKOZ CONTİNENTAL BİSİKLET TAKIMI SEZONU AFRİKADA AÇTI

Beykoz’un adını dünyanın ve Avrupa’nın en prestijli bisiklet yarışlarında duyurmak üzere Türkiye’nin bu alandaki 4. takımı olarak kurulan Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı, ilk sınavını Afrika’da başarıyla verdi.

Beykoz’un adını dünyanın ve Avrupa’nın en prestijli bisiklet yarışlarında duyurmak üzere Türkiye’nin bu alandaki 4. takımı olarak kurulan Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı, ilk sınavını Afrika’da başarıyla verdi.

Beykoz’u bisiklet sporunda uluslararası arenaya taşıyacak Beykoz Continental Bisiklet Takımı ilk şampiyonluk mücadelesine Afrika ülkesi Gabon’da düzenlenen “Tropicale Amissa Bongo” Yarışı’nda (23-29 Ocak) çıktı.Beykoz Farkı Hissedildi   

Bu yıl 15.si yapılan “Tropicale Amissa Bongo”da mücadele eden Beykoz Continental, 7 gün boyunca toplam 933 km’lik parkurda dünya genelinden 20 takım ve yaklaşık 90 sporcuya karşı  pedal çevirdi.

Beykoz ekibinin kadrosunda Kolombiya Şampiyonu Jhon Darwin Atapuma Hurtado, Türkiye 2.si Milli Sporcu Halil İbrahim Doğan, Afrika Şampiyonu Natnael Berhane, 2022 Avrupa Bisiklet Pist Şampiyonu Sergey Rostovtsev, 2022 Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonu Zeki Kaygısız ve Ukraynalı Yaroslav Parashchak yer aldı.

Şampiyon ve deneyimli sporcularıyla yarışın tüm etaplarında Beykoz farkı hissedildi. Berhane 4. Oldu

Zorlu parkur ve iklim koşullarında gerçekleşen yarışta, Beykoz Continental Takımı,7. sırada yer alırken, takımın yıldız sporcularından Afrika kökenli Natnael Berhane genel ve en önemli  klasmanı 4., ilk günkü etabı 6.olarak bitirdi.

Diğer bir yıldız sporcu Sergei Rostovtsev ise son etabı  3. sırada tamamladı.

Afrika’ya giden ekibin tüm masrafları ise organizasyonu yürüten  “Tropicale Amissa Bongo” tarafından karşılandı.

Bisiklet sporunu profesyonellerin katkısıyla yaygınlaştırmak üzere kurulan takımın, elde ettiği başarılarla gençlere bisiklet sporunu sevdirmesi de amaçlanıyor.Antrenör Pelin Bayram: “Gabon Önemli Bir Deneyim Oldu” 

Afrika yarışında şampiyonluk için zorlu bir mücadele verdiklerini söyleyen Antrenör Pelin Bayram: “Gabon yarışı , takımın kaynaşması ve sezonu açmak için önemli bir yarış deneyimi oldu. 7 gün süren yarışta bir birinden zor etaplarda kupa mücadelesi verdik. Sezondaki diğer yarışlarda da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Hedefimiz Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda kürsü görmek. Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın’a güveni ve desteği için çok teşekkür ediyoruz” dedi. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Hedefte

Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı’nın 2023 yılı hedefleri arasında dünyada her yıl artan ilgiyle takip edilen, bu yıl 58.si düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu şampiyonluğu da bulunuyor.

Ayrıca çiçeği burnunda ekip, 2023 senesinde dünyanın sayılı turları arasında gösterilen Tayvan, Tayland ve İran turlarında yer almayı amaçlıyor.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb