reklam
Ana Sayfa Spor, Sür Manşet 13 Ekim 2020 1527 Görüntüleme

GÜMÜŞSUYU AYAK TENİSİ TURNUVASINDA FC SAPLANTI ŞAMPİYON OLDU

Aytaç Makina-Hayrullah Aytaç'ın Sponsorluğunda ERHA BEYKOZ'un Medya Sponsoru olduğu Gümüşsuyuspor Ayak Tenisi Turnuvasında Şampiyon FC Saplantı Takımı oldu.

Aytaç Makina-Hayrullah Aytaç’ın Sponsorluğunda ERHA BEYKOZ’un Medya Sponsoru olduğu Gümüşsuyuspor Ayak Tenisi Turnuvasında Şampiyon FC Saplantı Takımı oldu.Veteran Kuşlar Takımı ile müthiş bir final müsabakasına çıkan FC Saplantı Takımı maçta 2-0 geriye düşmesine karşın aldığı 3-2’lik galibiyet sonrası Tarihe geçen şampiyonluğunu da tescillemiş oldu.Bu sene Beykoz İlçe tarihinde ilk kez düzenlenen ve ileriki yıllarda Geleneksel hale gelmesi düşünülen Ayak Tenisi Turnuvasında Final karşılaşması öncesinde anlamlı bir ayrı Kupa mücadelesi vardı.Gümüşsuyuspor Kulübünde adı simgeleşen bir isim olan Didi Adem ( Demir ) Adına düzenlenen özel kupa maçında Şirindere Gençlik, Ayyıldız Gençlik karşısında sahadan 3-1 galip ayrılarak kupanın sahibi oldu. Bu müsabakanın ardından geçilen ve FC Saplantı ile Veteran Kuşlar takımlarının mücadelesi müthiş heyecan ve çekişmeye sahne oldu. İki takımda da değişik takımlarda başarı ile görev yapmış yetenekli futbolcuların bulunması karşılaşmaya daha da farklı bir renk kattı. Takımlar Saha şu isimlerden kurulu kadro ile çıktılar.

 

FC Saplantı ( Güven Şen-Nezih Bayramoğlu-Muhammed Can Özcan / Cihan Tok)

Yedekler: Tahsin Yavuz Yılmaz-Cavit Akcan

Veteran Kuşlar ( Ufuk Karga-Ali Kemal Demirel-Hakan Kartal )Müsabakaya iyi bir başlangıç yapan ve Gümüşsuyu Forması giyen iki ismin de bulunduğu Veteran Kuşlar Takımı ilk iki seti üstün kapatıp maçta 2-0 öne geçse de, FC Saplantı Takımında 3.Sette Tecrübeli isimlerden Cihan Tok’un da oyuna dahil olması ile müsabaka dengelendi. Oldukça çekişmeli geçen 3.Seti alarak farkı teke indiren, FC Saplantı Takımı, dördüncü sette de üstünlüğünü koruyarak maça eşitlik getirdi 2-2. Son sette izleyenlerin gerçekten de geldiklerine değen mükemmel bir performans sahaya yansıdı. Son ana kadar her iki takım da maçı kazanma şansına orak olurken son ataktan sayı alan FC Saplantı Takımı rakibinin de bir hayli yorulması ve yedekte oyuncularının olmamasından da istifade ederek maçı 3-2 kazanıp Turnuvanın ilk Şampiyonu oldu ve Tarihe geçti.Gümüşsuyuspor Ayak Tenisi Turnuvasında final müsabakasının ardından Kupa Törenine geçildi. Organizasyon Komitesi adına yapılan konuşmaların ardından heyecanla beklenen Kupa Merasimi ve Turnuva Sponsorlarına ve destek verenlere plaket takdimine geçildi.Turnuva Sponsoru Aytaç Makina Sahibi Hayrullah Aytaç’a BİSK Yönetiminden Mustafa Kaya, Turnuva Medya Sponsoru ERHA BEYKOZ-Talip Ercan’a, Turnuva Organizasyon Komitesinden Mustafa Kurtuluş, Katkıda bulunan isimlerden Kerim İstanbulluoğlu’na Gümüşsuyuspor Yönetim Kurulu Üyelerinden Necdet Kocaman, Mehmet Kurtuluş’a Birol Şahin, Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir’e Gümüşsuyu Mahallesi Muhtarı Şaban Efe ile, Medya Katkısını sunan Amatörün Dünyası-Weebtv Hakan Ertürk’e Organizasyon Komitesinden Kamil Çolak, Didi Adem Kupası Finalisti Ayyıldız Gençlik’e aynı zamanda babaları olan Turnuva Organizasyon Komitesinden Mustafa Kurtuluş, Kamil Çolak ve Tayfun Şirin, Didi Adem Kupası Şampiyonu Şirindere Gençlik’e Kupasını Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ayak Tenisi Turnuvası ikincisi olan Veteran Kuşlar Takımına Kupasını Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar, Asım Özdemir ve Yusuf Dinç birlikte verirken, son olarak da Turnuva Şampiyonu FC Saplantı Takımının Kupasını Turnuva Organizasyonu Sponsoru Aytaç Makina-Hayrullah Aytaç ile Mustafa Kuruluş birlikte taktim ettiler. Öte yandan Turnuvaya katılan takımlardan final müsabakasında hazır bulunanlardan Kartal-Paşabahçe ve Jean Claude FC Takım temsilci ve sporcularına da turnuva katılım madalyaları sunuldu.

Yorumlar

reklam
reklam
Tema Tasarım | AnatoliaWeb