reklam reklam
Ana Sayfa Kültür - Sanat, Sür Manşet 16 Eylül 2019 646 Görüntüleme

Beykoz Çayır Festivali’nin İlk Günü Çayır Doldu Taştı

Beykoz’da geleneksel olarak yapılan yöre derneklerinin renkli kültür ve geleneklerini sergilediği ‘Beykoz Çayır Festivali’ başladı. Serebral Palsi hastalığına karşı farkındalık oluşturmayı amaçlayan festivalin ilk gününde ünlü sanatçı Mustafa Ceceli konser verdi, çayırda adım atacak yer kalmadı

Beykoz’da geleneksel olarak yapılan yöre derneklerinin renkli kültür ve geleneklerini sergilediği ‘Beykoz Çayır Festivali’ başladı. Serebral Palsi hastalığına karşı farkındalık oluşturmayı amaçlayan festivalin ilk gününde ünlü sanatçı Mustafa Ceceli konser verdi, çayırda adım atacak yer kalmadı.19 yöre derneğinin katıldığı Beykoz Çayır Festivali’nin ilk gününde oksijen yetersizliği ve çeşitli nedenlerden oluşan Serebral Palsi rahatsızlığına dikkat çekildi. Bu hastalıktan muzdarip olan çocuklar ve ailelerinin katıldığı etkinlikte hastalıkla alakalı farkındalık oluşturmak için yöre dernekleri tek yürek oldu. Ayrıca Serebral Palsi’ye farkındalık için bir de imza defteri tutuldu.
Tarihi Beykoz Çayırı’ndaki etkinliğe AK Parti İstanbul Milletvekili Pervin Tuba Durgut, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve meclis üyeleri de katıldı.Başkan Aydın: ” Bu Akşam Tek Yürek Olduk”

Belediye Başkanı Murat Aydın derneklerin standlarını tek tek yerinde ziyaret ederek vatandaşlara Muharrem Ayı dolayısıyla aşure ikram etti. Başkan Murat Aydın yaptığı konuşmada “Yöre derneklerimiz ve hemşehrilerimiz ile Serebral Palsi hastalığı için “Tek Yürek” olduk. Bu akşam çayırımızda boş yer bırakmayan binlerce hemşehrimize çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin birliğine dirliğine, kardeşliğimizin güçlenmesine katkı verdik. Türkiye’mizdeki zenginliklerimizin Beykoz aracılığı ile yayılmasını arzu ediyoruz. Tüm ilçe protokolümüze, STK ve saygıdeğer dernek başkanlarımıza, Serebral Palsi ile mücadele veren ailelerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Düzenlemiş olduğumuz tüm bu etkinlikler bizleri birbirimize daha da bağlıyor. Kurduğumuz güçlü bağlar bizi “Tek Yürek” kılıyor” diye konuştu.Yöre derneklerinin oyunlarının sergilendiği “7 bölge 7 renk“ karma folklor gösterilerinden sonra ünlü sanatçı Mustafa Ceceli sahne aldı.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb