reklam reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 30 Haziran 2024 442 Görüntüleme

Köseler: ” Kimin ne hesabı varsa, bir kenara bıraksın “

CHP Beykoz Gençlik Kolları'nın düzenlediği çalıştayda konuşan Köseler, partililere seslendi. Basına ve diğer partilere malzeme verilmemesini isteyen Köseler, 'bu mesaj nereye gidiyorsa gitsin' dedi.

CHP Beykoz Gençlik Kolları’nın düzenlediği çalıştayda konuşan Köseler, partililere seslendi. Basına ve diğer partilere malzeme verilmemesini isteyen Köseler, ‘bu mesaj nereye gidiyorsa gitsin’ dedi.

CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları’nın uzun süredir hazırlıklarını gerçekleştirdiği katılımın düşük olduğu gözlemlenen “Beykoz Kazandı” çalıştayı  Yücel Çelikbilek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Gençlik Kolları Başkanı Burak Saldıroğlu ve yönetimindeki gençlerin ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak Saldıroğlu, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Beykoz’da kazanılan zaferin enine boyuna konuşulacağı “Beykoz Kazandı” çalıştayına katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, açılışı gerçekleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan da katılımcılara davete icabet ettikleri için teşekkür ederek “Evet Beykoz kazandı, Cumhuriyet Halk Partisi kazandı, Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler kazandı ama en önemlisi inanmak, başarmak ve inandığın yolda yürümek kazandı. O yüzden, hepinize geldiğiniz için ve bugün burada bu hususları konuşacağımız için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Çalıştayı hazırlayan Gençlik Kollarına, Kadın Kollarına ve İlçe Başkanlığına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Beykoz Belediye Başkanı Mimar Alaattin Köseler, “Bu çalıştayın daha etkin yapılması gerekiyor. Yani bizim Beykoz’da iktidarımızı yansıtan bir yoğunlukta yapmamız lazım. Bu konuda, parti içinde veya parti dışında bazı sıkıntılar var diye hissediyorum.” dedi.

“Kazanılmış bir seçim var… Kıymetini bilelim”

Köseler, “Ben parti içi seçimlerle fazla ilgilenemedim belki ama kadın kolları seçimimiz başta olmak üzere, ileriki süreçlerde Gençlik Kolları seçimi önümüzde, daha sonra da ilçe başkanlığı seçimleri önümüzde. Burada önemli olan bu seçimlerde başarıyı yakalamak anlamında mücadele tabii ki olacak. Fakat o mücadeleden sonra kırılmaların minimize edilmesi lazım, minimum olması lazım ve ortak hareket kabiliyetini, enerjisini kırmadan dökmeden devam etmek lazım. Biz bunu başarmalıyız, bakın 1999 – 2004, 2004’ten sonra kazanılmış bir seçim var bunun kıymetini, Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok değerli üyelerinden başlayarak mahalle temsilcilerimiz, meclis üyelerimiz belediye başkan yardımcılarımız kadın ve gençlik kollarımız, partili olmayan Beykozlular bu konuda destek vermesi lazım.” diye konuştu.

Küçük düşünülmemesi gerektiğini, küçük olsun bizim olsun anlayışının terk edilmesi gerektiğini ifade eden Köseler, “Bizim birbirimizi yüceltmemiz lazım, yüceltmediğiniz takdirde ileriki süreçlerde sıkıntı yaşarsınız. Seçim zamanlarında o kısacık 34 günde karşı siyasi partilerle mücadele edildi. 34 günde kendinizi anlatamazsınız, kendi mahallenizde kendi komşunuza anlatamazsınız. Bakın bu çok önemli altını çizerek söylüyorum; kimin ne hesabı varsa, bir kenara bıraksın.” ifadelerini kullandı.

Kendimize gelmemiz lazım diye uyardı…

Köseler, şunları kaydetti:

“Bizim silkelenip kendimize gelmemiz lazım diye düşünüyorum. Yanlış düşünüyor olabilirim ama bakın bu salona ismi verilen siyasi kimlikten sonra Beykoz’da en fazla seçime girmiş bir kardeşimiz olarak sesleniyorum. Bu parti kısa sürelerde bu atraksiyonları yapamaz. Çünkü yapı olarak çok yoğun, güçlü bir yapıyı bu şekilde hareket ettiremezsiniz, 34 günde kimseyi inandıramazsınız, o yüzden kesinlikle herkes aklını başına alsın.”“Malzeme ve bilgi akışı sağlanmasın”

“Yerel basın başta olmak üzere, kimse parti üzerinden yerel basına ve diğer siyasi partiye malzeme vermesin, malzeme akışı sağlamasın, bilgi akışı sağlamasın. Bu mesaj nereye gidiyorsa gitsin, ben biliyorum nerelere gittiğini de bilmeyenler için söylüyorum. Siyasi rekabet parti içinde, parti dışında mutlaka olacak ama parti içindeki huzuru sağlamamız için el birliğiyle güç birliğiyle mücadele etmemiz lazım, bu salonun fotoğrafı bu olmamalı diye düşünüyorum. Sizler nasıl düşünüyorsunuz, bunları alkış almak için de söylemiyorum, ileri ki süreçlerde yaşayacağımız sıkıntıları yaşamamak için söylüyorum.”Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler’in konuşmasının ardından seçim döneminde çekilen videolardan ve seçimde sahada aktif isimlerle yapılmış röportajlardan oluşan, 31 Mart belgeseli izletildi.Panelde Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Saldıroğlu hazırlanan soruları yanıtlayarak 31 Mart Yerel Seçimlerinde Beykoz’da elde edilen başarıyı anlattılar.

Çalıştaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Av. Sevgi Kılıç, Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve Yönetimi, CHP Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner ve Yönetimi, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Taner Aksu, Bilgehan Murat Miniç, Beykoz ve İBB Meclis Üyeleri, Soğuksu Muhtarı Muammer Aydınoğlu,  Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı İsmet Konca, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği Başkanı Erdal Öztürk, Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü Başkanı Bayram Taşkıranlar ve partililer katıldı.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb