reklam reklam
Ana Sayfa Genel, Sür Manşet 23 Mayıs 2024 228 Görüntüleme

BAŞKAN KÖSELER’DEN ANADOLU KAVAĞI’NA YAZ MÜJDELERİ

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, ayağının tozuyla başlattığı “Mahalle Buluşmaları”nda ilçenin tarihi balıkçı köyü Anadolu Kavağı’nda halkın ve esnafın sorunlarını dinledi, yaz ayları için temizlik, zabıta ve ulaşım takviyesi müjdesi verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, ayağının tozuyla başlattığı “Mahalle Buluşmaları”nda ilçenin tarihi balıkçı köyü Anadolu Kavağı’nda halkın ve esnafın sorunlarını dinledi, yaz ayları için temizlik, zabıta ve ulaşım takviyesi müjdesi verdi. Başkan Mimar Alaattin Köseler’in seçim öncesinde yerinde çözüm için söz verdiği “Mahalle Buluşmaları”nın 3.sü Anadolu Kavağı’nda yapıldı.

Başkan Mimar Alaattin Köseler, “Kavak ilçenin göz bebeği bir yerleşim yeri. Yerli ve yabancı turistlerin Avrupa’daki gibi sokaklarda keyifle gezmesi için esnafımızla el ele cephe iyileştirmeleri yapmak istiyoruz. Bu esnaf kardeşlerimizin ticaretini de artıracak” dedi.Köseler; “45 Mahalleye Öncelikli ve Hızlı Çözüm”

Karakol karışı çay bahçesinde gerçekleşen toplantıya mahalle sakinlerinin yanı sıra Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Bilgehan Murat Miniç ve Taner Aksu, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ile Anadolu Kavağı Muhtarı Serkan Mehmet Çağlar katıldı.

Başkan Köseler, her mahallenin kendine özgü talebi ve hizmet beklentisi olduğunu vurguladı, yeni dönemde 45 mahalleyi tek tek ziyaret ederek tespit edilen sorunları öncelik sırasına göre ve hızla çözeceklerini söyledi.Kavak’a Otobüs ve Temizlik Takviyesi

Kavak sakinleri toplantıda ağırlıklı olarak, mahallenin kanayan yarası ulaşım sorunu ve yaz aylarındaki  trafik çilesini dile getirdi, deniz gören sosyal alanlar yapılmasını ve sahilde denetim ve temizliğin artırılmasını istedi.

Başkan Köseler de mahalleye ulaşım, zabıta ve temizlik hizmetlerinin artırılacağını söyledi. Ayrıca çekek yeri için talimat verdi. Şok Hizmet Geri Geliyor

Yaz hazırlıkları dolayısıyla buluşmalara turistik noktalardan başladıklarını söyleyen Köseler, “Turistleri mahallenizde gönül rahatlığıyla ağırlamanız için her türlü desteği vereceğiz. Bir önceki hizmet döneminde fen işleri, temizlik ve tüm birimlerinin katıldığı ŞOK Hizmet uygulamasıyla yaz boyu mahallenizde olacağız.” şeklinde konuştu.

Otobüs Sorunu Çözüldü 

Otobüslerin azlığına ilişkin şikâyeti üzerine ise Başkan Köseler: “İETT Beykoz’a özel önem veriyor. Muhtarlarımız ve İETT Daire Başkanımızla yaptığımız toplantı neticesinde ilçeye yarım otobüslerle ilave hatlar ve kapalı duraklar yapıldı.” diyerek çalışmaları aktardı.

Muhtar Serkan Çağlar da yaz sezonunda 30-45 dakikalık ring seferlerinin verileceğini ifade etti.Talepler İmamoğlu’na Aktarılacak

Esnafın vapur seferlerinin artırılması talebini de yanıtlayan Köseler, ulaşımda deniz yolunun aktif kullanılması, Yoros Kalesi ve çevrisinin düzenlenmesi ve ilçeyi ilgilendiren pek çok konuyu  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yakında görüşeceğini ifade etti.

Kavak sakinlerinin kültür festivali, sağlık ocağı, spor salonu, tuvalet, eczane isteklerini  tek tek not alan Başkan Köseler tekrar mahalleye gelerek taleplerin çözümü konusunda bilgilendirme yapacaklarını söyledi.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb