reklam reklam
Ana Sayfa Kültür - Sanat, Sür Manşet 28 Mart 2024 581 Görüntüleme

BEYKOZLULARIN SANATLA BULUŞMA NOKTASI: BEYSEM

Beykoz Sanat Eğitim Merkezi (BEYSEM)’de ustalarla hobi-sanat eğitimi ve yetenek atölyelerine katılan ilçe sakinleri, hayata renk katan hobiler ediniyor, yeteneklerini keşfediyor, konservatuvar hayallerine kavuşuyor.

Beykoz Sanat Eğitim Merkezi (BEYSEM)’de ustalarla hobi-sanat eğitimi ve yetenek atölyelerine katılan ilçe sakinleri, hayata renk katan hobiler ediniyor, yeteneklerini keşfediyor, konservatuvar hayallerine kavuşuyor.Beykoz Belediyesi tarafından, “5 Yılda 15 Yılık Hizmet” parolasıyla, ilçe sakinlerinin zamanlarını kültürel ve sosyal faaliyetlerle değerlendirmesi ve sanatla buluşması amacıyla 2019 yılında 4 merkezde kurulan BEYSEM bugün 10 faklı noktada 86 branşta hizmet veriyor.  7’den 70’e herkesi aile sıcaklığıyla kucaklayan BEYSEM, kimileri için hayata donanımlı hazırlandıkları bir okul, kimleri için nitelikli bir kişisel gelişim merkezi, bazı kursiyerler için ise sanat dolu bir terapi merkezi oluyor.

365 Gün Eğitim ve Sanat!

BEYSEM’de eğitimler yılın 365 günü devam ediyor. Kış dönemi eğitimleri tüm branşlardan kursiyerlerin yeteneklerini sergiledikleri görkemli bir sertifika töreni sonrasında yaz aylarında da aynı tempoyla sürüyor.

Yaz dönemi eğitim çalışmaları okulları tatile giren çocuklar düşünülerek geniş bir yelpazede sanat, kodlama, müzik ve hobi eğitimleri olarak hazırlanıyor.  Başkan Murat Aydın: “BEYSEM Şubelerini Artıracağız”

İlerleyen dönemde ilçe genelindeki kurs merkezlerinin sayısını artıracaklarını müjdeleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “5 yıl önce ilçemizdeki mevcut sanat ve eğitim merkezlerinin kapatılmasıyla BEYSEM markası doğdu. İlçe genelindeki 10 olan hizmet noktasının sayısını artıracağız. Amacımız sanat yoluyla mutlu ve üreten bir ilçeye katkıda bulunmak.” dedi.  5 yılda 24 Bin 570 Kişi Yararlandı

BEYSEM’in alanında uzman öğretmenler ve usta öğreticiler eşliğinde hayata ve insana değer katan eğitimlerinden bugüne kadar 24 bin 570 ilçe sakini yararlandı.

Görsel Sanatlar, Müzik ve Sahne Sanatları,  Geleneksel Sanatlar, Dil Akademisi, Yetenek ve Hobi Atölyeleri, Kadınlara Özel Kurslar ve MEB Onaylı Sertifika Programları  olmak üzere 7 ana dalda hizmet veriliyor.Kadınların Buluşma Adresi  

BEYSEM, nitelikli eğitimleri ve uzman kadrosuyla hizmete açıldığı ilk günden itibaren ilçedeki kadınların da buluşma adresi oldu.Geleneksel el sanatları ve hazır giyim branşlarının kadınlar tarafından en fazla ilgi gördüğü merkezde, iğne oyasından, deri tasarımı ve işlemeye, ahşap boyamadan sepet örücülüğüne 22 branşta eğitim veriliyor.

BEYSEM çatısı altında vakitlerini değerlendiren, becerilerini geliştiren kadınlar bir birinden güzel ürün ve eserlere imza atıyor.Gençler İçin Müzik ve Sahne Sanatları

Özellikle gençlerin yoğun katılım gösterdiği Müzik ve Sahne Sanatları kurslarında müzik hocalarıyla yaylı, üflemeli ve vurmalı aletleri kapsayan eğitimler veriliyor.

Müzik ve Sahne Sanatları kurslarına katılan gençler yeteneklerini geliştirirken konservatuvar ve hayallerindeki üniversitelere de hazırlanıyor.

BEYSEM bünyesindeki Tiyatro Akademisi’nde geçen dönem eğitim alan gençlerin tamamı devlet ya da özel üniversitelerin akademi ve ilgili bölümlerine girmeye hak kazandı.Çocuklar Severek Geliyor  

Herkesin ilgi alanları doğrultusunda en az bir branş bulacağı BEYSEM’de çocuklara akıl oyunlarından İngilizceye kemandan Kur’an-ı Kerime geniş bir yelpazede eğitim veriliyor.

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde kurulan makers atölyesinde ise küçük ilçe sakinlerini dijital dünyaya hazırlamaya yönelik robotik kodlama eğitimleri veriliyor.

Çocukların bilgi ve becerilerini eğlenerek geliştirdiği BEYSEM’de renkli kütüphaneler de bulunuyor. Baruthane Sanat: Akademinin Yolu   

Göksu Deresi kıyısında, tarihi ve doğal bir atmosferde konumlanan “Baruthane Sanat Merkezi”, modern ve klasik sanat atölyeleriyle temel eğitimlerini ihtisas düzeyine yükseltmek isteyen sanatseverleri ağırlıyor.Ebru, Tezhip, Hüsn-i Hat, Resim, Bilimsel Bitki Ressamlığı, Çini Desen Tasarımı, Kaligrafi, Katı Minyatür, Sulu Boya İlistrasyon ve Kara Kalem derslerinin verildiği merkez, uzmanlık eğitimin yanı sıra güzel sanatlar fakültesi ve akademilere hazırlanan gençlere eğitim hizmeti sunuyor.

Baruthane Sanat Merkezi, her dönem üniversitelerin ilgili bölümlerine öğrenci göndermenin gururunu yaşıyor.

Merkezde ayrıca çocuklar için resim ve ebru dersleri de yapılıyor.Dünya Dilleri Öğretiliyor  

Beykozluların kişisel gelişimini de destekleyen BEYSEM, yeni bir dil öğrenmek ve becerilerini geliştirmek isteyen katılımcılara başta İngilizce olmak üzere 12 farklı dünya dilinde eğitim veriyor.

Dil Akademisindeki tüm dersler, konuşma kulübü ve aktivitelerle destekleniyor.Atölye & Geziler

BEYSEM’deki sanat eğitimleri, branşlara uygun misafir sanatçıların ağırlandığı atölyeler, müze gezileri, dış mekân faaliyetleri ve yarışmalarla zenginleşen dolu dolu bir programla kursiyerlere yeni ufuklar açıyor.

Kurslara düzenli katılım sağlayan kursiyerlere belirlenen branşlarda MEB onaylı sertifika veriliyor.

Bilgi için:

Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi:

444 66 61

 

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb