reklam
reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 21 Ekim 2023 512 Görüntüleme

MAHİR TAŞTAN: “BEYKOZ’U, BEYKOZ’UN ÇOCUKLARI YÖNETSİN”

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan 20 Ağustos 2023 günü yapılan kongrede seçilmesinin ardından ilk kez basın mensupları ile bir araya geldi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan 20 Ağustos 2023 günü yapılan kongrede seçilmesinin ardından ilk kez basın mensupları ile bir araya geldi.CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, siyasi değerlendirmelerinin öncesinde, Filistin’de insanlık suçu işlendiğini ve bu zulmü şiddetle kınadıklarını ve emperyalist devletlerin desteğinde yapılan bu vahşeti lanetlediklerini söyledi.

İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de eşlik ettiği Mahir Taştan İBB Beykoz Koru Tesislerinde basın mensuplarının ağırladı. İlçe kongresinin ardından yapılan il kongresi nedeniyle bir araya gelmekte bir miktar geç kaldıklarına değinen Taştan, “Beykoz’daki yerel seçim birileri için hiçte kolay geçmeyecek.  2019 Yerel Seçimi sonrasında oluşan farkı kapatıp Beykoz Belediye Başkanlığını alacağız” iddiasında bulundu.

Büfelerin önünde ucuz ekmek kuyrukları

AK Parti kanadından her defasında yıllar öncesinden kuyruk görüntülerinin servis edildiğine, fakat Beykozluların ve İstanbulluların Halk Ekmek büfeleri önünde ucuz ekmek alabilmek için oluşturdukları kuyrukların görmezden gelindiğine vurgu yapan Taştan, “uzağa gitmeyelim bundan bir sene önce çarşıya ya da markete gittiğinizde satın aldığınız ürünlere ödediğiniz paranın bugün kat be kat fazlasının ödenmek zorunda olduğunu kimse inkar edemez. Özel Çadır kurulup sebze meyve satılan günlerde, kuyruklar da bu iktidar döneminde olmadı mı?” diye sordu.

Tarım arazileri konut için satılmak isteniyor

Beykoz’da eski köy yeni mahalle statüsündeki yerlerde tarım arazilerin konut yapımı için satılmak istendiğini söyleyen Başkan Mahir Taştan, bu konuda sıkı takipçi olacaklarının altını çizdi.Beykoz’da imar planları

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın bütçe oylamasının yapıldığı oturumda, Beykoz’un imar planlarının bir kısmının İBB’yi ilgilendirdiğini söylemesine de tepki göstererek, bu konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptığını söyleyen Mahir Taştan, “İBB üzerine düşeni yaptı. Buyurun sıra sizde meclise getirin” dedi.

Beykoz çiftçisine destek verdik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Beykoz’da çiftçilikle uğraşanlara ciddi anlamda yardımlarda bulunulduğunu hatırlatan Taştan, “Beykoz’da tarım ve hayvancılık bitmek üzere iken fide, yem, gübre yardımında bulunuldu, bahçelere, tarım alanlarına göletlerden sulama sisteminin aktarımları yapıldı, silaj yardımı ve arıcılara destek ile Beykoz’da ciddi anlamda katkılarımız oldu” dedi.

Beykoz Belediyesi’nin ise kendilerinden görüp fide desteği sağalamaya başladığını sözlerine ekleyen Taştan, “biz bunları oy olsun, gelsin diye değil üretime destek olsun diye yaptık” ifadelerine yer verdi.İmar sorunu projeleri engelliyor

İBB’de CHP döneminin başlamasından sonra Beykoz’da yapılması düşünülen birçok projelenin imar sorununa takıldığını söyleyen Mahir Taştan, “Bu sebeple projeler hayata geçirilemiyor ne kreş yapılabildi ne de yurt binaları… Oysa İstanbul’un diğer ilçelerinde bunun birçok örneğini görmek mümkün. İskan olmayan bir yerde siz ne kadar projelendirme yaparsanız yapın ilgili kuruma bunu sunduğunuzda işte bu imar, iskan sorunu karşınıza çıkıyor” dedi.

Beykoz Merkez ve Yalıköy altyapı çalışması

“Biz bu noktada çalışma yapmak için 1,5 sene önce projemizi sunduk. Pandemi döneminde yapmak istedik, izin geç çıktı. Yerel seçimlere de belli bir zaman kalmış iken risk alarak bu çalışmayı başlatıp bitirdik. Peki, adama sormazlar mı 25 yıldır yerel iktidarınız döneminde bunu niye yapmadınız… O çok kötü, sağlıksız borulardan gelen suları evlerde kullanmayı mecbur bıraktınız? İki aylık süreçte bu konuda çok eleştirenler bunu niye gündeme getirmez. Elbette sıkıntılar oldu ama 40 yıllık sorunu da bütün riskleri almak suretiyle çözmüş olduk.Beykoz’da yerel seçim süreci

Şu anda resmi olarak bildiğim tek isim aday adayı oldu. Belediye seçimlerinde bugüne kadar yukarıdan iletilen hiçbir adayın olmadığını söylemek isterim. Rahmetli Hızır Yılmaz ön seçimden birinci çıkarak adayımız olmuştu, son seçimdeki adayımız Coşkun Tosun Beykoz’un içinden, yıllarca Belediyede görev yapmış deneyimi ile adayımızdı. Adaylarımız doğruydu, değildi tartışılır ancak hiçbiri yukarıdan dayatılan bir aday olmadı. Önümüzdeki Yerel Seçimde de ismi her kim olursa olsun il ve ilçe yönetiminin onayı mutlak surette alınacaktır.Beykoz’da ittifak beklentileri

Biz tavanda değil tabanda birliktelikten yanayız, olmasından yanayız, adayımız kim olur şu an için belli değil ancak Beykozlu olacağı ortada. Beykoz Belediyesi’ne Beykozlu bir başkan gerekiyor. Önümüzdeki süreçte aday adayları ortaya çıkacaktır. Tek hedefimiz Beykoz Belediye Başkanlığını kazanmak. İBB adaylığı ile ilgili ise bir İstanbul İttifakı perspektifi oluşmuş durumda.Beykoz’u Beykoz’un çocukları yönetsin

Yerel seçimlere kısa bir süre kaldı arkadaşlar. Artık Beykoz’u, Beykoz’un çocukları yönetsin. Yani Beykoz’da yetişenler Beykoz’u yönetsin. Beykoz’da nefes alanlar Beykoz’u yönetsin. Biz elbette ki her gelene saygı duyarız. Beykoz küçük bir Anadolu kasabasıdır. Beykoz’da yaşanmışlıklar vardır, çocukluk arkadaşlıkları vardır, Beykoz’da komşuluk vardır ve Beykoz’da Anadolu’nun, Karadeniz’in sıcak insanları vardır.

Beykoz her ne kadar çeşitli yörelerden oluşsa da bir Beykozlu ruhu vardır. Ve bu ruhu dışarıdan gelen, sonradan Beykozlu olan arkadaşlar hissettiremiyorlar.

Üç aydır izliyorum. Örneklemelerde çoğunluk örneklemeler Zeytinburnu’na geliyor. Beykoz Belediye Başkan yardımcıları bile dışarıdan geliyor.

Beykoz’un kendi özel evlatları herhangi bir adaylıkları ya da herhangi bir ön açma olayında yer almıyor. O yüzden biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak diyoruz ki, Beykoz’u, Beykozlular yönetsin.

Beykoz’un çok fazla sorunu olduğunu söyleyen CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan turizmden tarım alanlarına, üretimden pazarlamasına, eski köy statülü yerlerde imardan doğan ve ranta dönüşmeye başlayan pek çok konuda sıkıntıların yaşandığına atıfta bulunup özellikle planların bir an önce revize edilmesini talep etti. Başkan Taştan geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdıkları Çavuşbaşı’ndaki 6 okulla ilgili yaşanan sıkıntıyı da bir kez daha hatırlattı.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb