reklam reklam
Ana Sayfa Genel, Sür Manşet 15 Eylül 2023 536 Görüntüleme

Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer görevine başladı

Beykoz Kaymakamlığına atanan İstanbul Vali Yardımcısı Faik Oktay Sözer, görevine başladı.

Beykoz Kaymakamlığına atanan İstanbul Vali Yardımcısı Faik Oktay Sözer, görevine başladı.

Ağustos ayında imzalanan Cumhurbaşkanı kararıyla Beykoz Kaymakamlığına atanan İstanbul Vali Yardımcısı Faik Oktay Sözer görevine başladı.

Sözer’in görevine başladığı haberini Beykoz Kaymakamlığı sosyal medya hesabından duyurdu.

Yapılan duyuruda, “24 Ağustos 2023 tarih ve 32289 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığının 2023/388 sayılı Kararnamesi ile ilçemiz Kaymakamlığına atanan Sayın Faik Oktay Sözer 13.09.2023 tarihi itibari ile ilçemiz görevine başlamıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Faik Oktay Sözer kimdir?

1976 Trabzon doğumlu olan Faik Oktay Sözer, Rize’nin Çayeli İlçesindendir.

İlk ve orta öğrenimini Çayeli 9 Mart İlköğretim okulunda, lise tahsilini ise Çayeli Lisesinde tamamlamıştır. 1996 yılında Gazi Üniversitesi İktisat Bölümünde Lisans öğrenimine başlamış ve 2000 yılında öğrenimini tamamlayarak başarıyla mezun olmuştur.

Atatürk Üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamış olup; İstanbul Medipol Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

İş hayatına Gümrük Müşavirliğinde başlayan Sözer, bir süre Maliye Bakanlığı’nda uzmanlık yaptıktan sonra 2004 yılında İçişleri Bakanlığında Kaymakam olarak göreve başladı.

İngiltere’nin Exeter Üniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra TODAİE’ de kamu diplomasisi kursuna katılıp diploma alan Sözer, Rize Hemşin, Giresun Keşap, Trabzon Düzkoy, Artvin Murgul, Erzurum İspir ve İzmir Kınık ve Bursa Mudanya Kaymakamı ve İstanbul Valiliği’nde Vali Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

Evli ve iki çocuk babası olan Faik Oktay Sözer, İngilizce bilmektedir.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb