reklam
reklam
Ana Sayfa Genel, Sür Manşet 20 Mayıs 2023 384 Görüntüleme

Beykoz’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Beykoz'da da kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da kutlandı.Sabah saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki Atatürk büstünün önünde çelenk bırakma töreni düzenlendi.

Düzenlenen törene Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Beykoz Gençlik Spor Müdürü Fatih Korkulu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

Resmi kurumların Atatürk büstüne çelenk bırakmalarının ardından siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları da çelenk bıraktı.Çelenk bırakma töreninin ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, gayri resmi tören çerçevesinde bir konuşma yaptı.

Düzgün, “19 Mayıs’ta Büyük Atatürk bir yola çıktı ve bu topraklara Türkiye Cumhuriyeti’ni kazandırdı. Bundan tam 104 yıl sonra biz de aynı yoldayız” dedi.

Kutlamaların bir sonraki aşaması Anadoluhisarı’ndaki Boğaziçi Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşlesi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.Buradaki kutlama etkinliğinde Beykoz’daki okullarda eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden öğrenciler yeteneklerini sergiledi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yorulmazlar ile çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri, daire amirleri, öğretmenler, veliler ve gençlerin de katıldığı kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu.İzleyicilere, jimnastik gösterisi ve orkestra müzik dinletisi sunuldu. Kule ve Türk Bayrağı Gösterisi’nin ardından Gençlik Haftası kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Tören, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb