reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 13 Mayıs 2023 760 Görüntüleme

Beykoz’da Destici’nin hedefinde Meral Akşener vardı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici partisinin Beykoz İlçe Teşkilatınca düzenlenen programda İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e yönelik sert ifadeler kullandı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici partisinin Beykoz İlçe Teşkilatınca düzenlenen programda İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e yönelik sert ifadeler kullandı.Kısa süre önce BBP Beykoz İlçe Başkanı olarak atanan Masum Ustabaşı, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine kısa bir süre kala Genel Başkan Mustafa Destici’yi Beykoz’daki Kavacık Yaşam Merkezinde ağırladı.Programın açılışında kısa bir konuşma yapan BBP Beykoz İlçe Başkanı Masum Ustabaşı, kısa bir süre önce görevi aldığını ve hızlı bir şekilde çalışmalara başladıklarını söyledi. Katılımdan son derece memnun olduğunu ifade eden Ustabaşı, “Kapı kapı dolaşıyor nizami alem ilahi kelimatullah olan davamızı anlatıyor, arkadaşlarımızla hasbihal ediyoruz. 14 Mayıs’a çok az bir zaman kaldı. Bu necip millet doğru kararı verecektir” dedi.

Genel Başkan Mustafa Destici’ye salona girişinde BBP’liler yoğun ilgi gösterdi.

Zaman zaman alkışlarla sözleri kesilen Destici, İYİ Parti Genel Başkan ı Meral Akşener’i çakma milliyetçilikle suçladı.Devletimiz depremzedelerin yanında oldu

Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem felaketine de değinen Destici, “yıkıldık ama elhamdülillah tekrar ayağa kalkmasını bildik ve devletimiz tüm kurumlarıyla, tüm kuruluşlarıyla depremzedelerimizin yanında oldu” dedi.

Biz de Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakları olarak ilk günden itibaren depremzedelerimizin yanındaydık. Hem Alperen arama kurtarma ekiplerimiz hem Büyük Birlik Partimizin gönüllüleriyle hala oradayız ve tüm yaralar sarılana kadar da orada depremzedelerimizin yanında durmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanan Mustafa Destici şöyle devam etti:Hükümetimiz çalışanları enflasyona ezdirmedi

Hükümetimiz Cumhur İttifakımızın çalışan hiçbir kesimimizi enflasyona ezdirmedi. İki yıl önce 1500 lira olan en düşük emekli aylığı 7500 liraya çıkartıldı. Asgari ücret 2 bin küsürlerden 8 bin 500’e geldi. Biliyorsunuz asgari ücret daha önce yılda bir belirleniyordu. Biz enflasyon yüksek olduğu için Büyük Birlik Partisi olarak öneri verdik. Görüşmelerimizi yaptık ve ondan sonra 6 ayda bir belirlenmeye başlandı. 5 milyondan fazla EYT’limizin emeklilik hakkına kavuşması için her zeminde mücadelemizi verdik. Herkes olmaz derken biz olacak dedik ve Allah’ın izniyle oldu ve 5 milyon insanımız emeklilik hakkına kavuştu. Yetmedi 500 bin sözleşmelimiz kadroya geçti. Yetmedi 1 milyondan fazla taşeron işçi kadroya geçti. Yetmedi polislerimiz, öğretmenlerimiz sağlık çalışanlarımız, hemşirelerimiz, din görevlilerimiz 3 bin altı 100 ek göstergeye yükseltilerek hem maaşları yükseldi, hem emekli, aylıkları yüksek bağlanır hale geldi. Şu anda stat ve çıraklık mağdurları başta olmak üzere ücretli öğretmenlerimiz, kamu şeflerimiz ve diğer mağdur kesimlerimizin tamamının da hakları sahipsiz olmayacak. Yeni dönemde sizlerin desteğiyle inşallah onları da yasalaştıracak ve mağduriyetlerini gidereceğiz.Kamu işçisinin sözleşmesi tamamlandı

Bakın 700 bin kamu işçisinin toplu sözleşme çerçevesinde anlaşması imzalandı. Yüzde 45 zam yapıldı ve en düşük kamu işçisinin maaşı 15 bin TL. Hal böyle olunca memur kesimlerimiz başta olmak üzere diğer kesimlerimiz kendi maaşlarının da en az bu seviyeye ve hatta bunun üstüne çıkartılması için haklı bir şekilde talepte ve serzenişte bulundular. Hiç şüpheleri olmasın. Başta memurlarımız, öğretmenlerimiz, polislerimiz, diğer çalışanlarımız hatta bize göre onun öncesinde seyyanen bir zamla bu aradaki farkın kapatılması ve memurlarımızın da hak ettiği ücreti alması için biz elimizi yine taşın altına koyuyoruz ve bunu da başaracağız Allah’ın izniyle diyorum.Allah’ın inayetiyle izniyle her türlü zorluğu aşarız

Devletimizin varlığı tehlikeye girerse vatanımız bölünürse milletimizin kardeşliği bozulursa işte bunları tamir etmek zor olur. Bakın karşımızda öyle ittifak var ki bu yedili masanın yedincisi kim? PKK’nın siyasi uzantısı, siyasi şubesi HDP ve Yeşil Sol Parti…  Ne kadar Marksist, ateist terör örgütü ya da sözde siyasi partisi varsa bunların tamamı altılı masanın yedinci ortağı.

Yedili masanın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu bunların tamamıyla görüştü mü? Tamamının desteğini istedi mi? Ve bunların tamamının neredeyse taleplerini kabul etti mi? Etti. Peki, bu talepler ne?Altılı masada olanlar ne istiyor?

Akşener, Babacan, Davutoğlu, Karamollaoğlu cumhurbaşkanı yardımcılığı istiyor. Bakanlık istiyor. Milletvekillikleri aldılar. Ama HDP onları istemiyor. HDP, PKK ne diyor? Önce Suriye’nin kuzeyinde terör devletini kabul edeceksin diyor. Kılıçdaroğlu da bunu kabul etti mi? Etti. Güneyimizde diyor bir başkası olacağına PYD yani PKK olsun diyor. Peki, ikinci talepleri ne? Bize özerklik vereceksin diyor. Türkiye. Cumhuriyeti toprakları içinde, Kılıçdaroğlu bunu da kabul etti mi? Etti. Nereden biliyoruz? Kendi sözü. Ne diyor? Ben cumhurbaşkanı olursam yerel yönetimler özerklik şartını mutlaka getireceğim diyor.

Sen Cumhurbaşkanı olamayacaksın

Bunu söylüyor. Biz de diyoruz ki sen cumhurbaşkanı olamayacaksın. Bu ülkeyi bölemeyeceksin. Bu devletin varlığına zeval veremeyeceksin. Bu milletin kardeşliğini bozamayacaksın diyoruz.

Yetmedi HDP’yi gitti ziyaret etti. Kapalı kapılar arkasında konuştu. Çıkışta hiçbir şey açıklamadı. Açıklamayı kim yaptı. HDP, PKK’lı Sırrı Sakık yaptı. Ne dedi? ‘Ey Kılıçdaroğlu, kapalı kapılar arkasında verdiği sözleri açıkla’ dedi. Bir tanesini o açıkladı. Terörist başı. Yani kırk binden fazla insanımızın, binlerce şehidimizin Aybüke Yalçın gibi nice öğretmenlerimizin nice din görevlilerimizin emeği için ailesine rızık götürmek için alın teriyle para kazanan şantiyelerdeki nice işçilerimizin, güvenlik korucularımızın kundaktaki Kürt bebeklerinin katili PKK terör örgütünün kurucusu sözde lideri terörist başı Abdullah Öcalan dahil bütün teröristleri serbest bırakacağı sözünü verdiğini açıkladı.Çakma Milliyetçi Meral Akşener

Kendi ifadesiyle figüran Meral hiç sesini çıkartıyor mu? Bunlara hiçbir şey söylüyor mu? Duymaza yatıyor. Cumhurbaşkanımıza hakaret ediyor. Bana hakaret ediyor. Önüne gelene hakaret ediyor. Ama PKK’yla iş birliği yapan Kılıçdaroğlu’na tek kelime etmiyor. Sırrı Sakıka tek kelime etmiyor. Kandil’den, ‘ben Kılıçdaroğlu’nu ve yedili masayı destekliyorum’ diyen terörist başı Murat Karayılan’a, Duran Kalkan’a, ABD Başkanı Biden’a ve The Ekonomiste ses çıkartmıyor. Bunları söylemiyor. O tarafa hiç bakmıyor. Sadece bize hakaret ediyor. Neden? Çünkü suçunu biliyor. Çünkü Kılıçdaroğlu’nun altını masanın, yedili masanın Millet İttifakı’nın PKK’yla HDP üzerinden ittifakını biliyor. Onun için sesini çıkartmıyor.

Ve ben de bunun üzerine diyorum ki, sen özde değil sözde milliyetçisin. Çakma milliyetçisin diyorum. Sinirinden tepiniyor. Bana da hakaret ediyor. İstediğin kadar sinirlen, istediğin kadar hırslan, PKK’yla iş birliğine, özerkliğe, Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmasına, Apo dahil Demirtaş’ın ve diğer teröristlerin serbest bırakılmasına ses çıkarmadığın sürece, o masada oturduğun sürece sana çakma milliyetçi, fason milliyetçi, sözde milliyetçi demeye devam edeceğim.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici konuşmasının ardından partililerle fotoğraf çektirdi. O sırada bir hayli yoğunluk yaşandı.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb