reklam
reklam reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 18 Mart 2023 480 Görüntüleme

Beykoz’un Girişimci Kadını Aday Adayı Oldu

Beykoz'un tanınan girişimci insanlarından Elif Çelik, 14 Mayıs Seçimleri için CHP'den Milletvekili Aday Adayı oldu.

Beykoz’un tanınan girişimci insanlarından Elif Çelik, 14 Mayıs Seçimleri için CHP’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

Egemen Hestia Cam markasının Kurucusu Elif Çelik, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne giderek İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.Sabahın erken saatlerinde Ankara Söğütözü’ndeki Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne gelen Elif Çelik, aday adaylığı başvuru dosyasını burada yetkililere teslim etti.

14 Mayıs Seçimleri’nin Türkiye için en hayırlı şekilde sonuçlanmasını dileyen Çelik, ülkenin kan değişimine ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Çelik, “Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partimizin çeşitli organlarında görev almış girişimci bir kadın olarak milletimize, İstanbullumuza ve Beykoz’umuza daha güzel hizmetlerde bulunmak, Ankara’daki temsiliyet güçlerini arttırmak adına Milletvekili Aday Adaylık başvurumu yaptım.” dedi.“Türkiye’nin önünü açacak seçim”

Gelecek nesillere özgür, refah ve demokratik bir Türkiye hazırlama zorunluluğuna dikkati çeken Çelik, şunları kaydetti:

“Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı olarak seçeceğimiz bu seçimde her zaman verdiğimiz desteği daha da arttırarak yineledik. Her seçimde söylenen ‘bu seçim çok önemli’ sözü ilk kez gerçek anlamda kullanılıyor. Bu seçim Türkiye’nin bulunduğu önemli ve kritik bölgede daha güçlü bir ülke olmasının önünü açacak bir seçim. Gençlerimize, çocuklarımıza, dolayısıyla bu ülkenin insanına ve kendini Türkiyeli hisseden herkese daha demokratik, daha özgür, daha refah ve mutlu bir ülke hazırlamak zorundayız. Rabbimden en hayırlısını temenni ediyorum”

Çelik’e başvurusu sırasında eşi Soner Çelik de eşlik etti.Elif Çelik kimdir?

İstanbul’un Beykoz ilçesinde 1982 yılında dünyaya gelen Elif Çelik, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. 2009 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Çelik, 2009-2013 yılları arasında muhasebe ve sigorta alanlarında iş hayatını sürdürdü.

Girişimcilik hayatına, 2009 yılında Elif Sigorta Aracılık Hizmetleri şirketini kurarak başlayan Çelik, 2017 yılında da alanında öncü kuruluş haline gelen Egemen Cam Atölyesi San. Tic. Ltd. Şti’ni kurdu.

CHP Beykoz Örgütü’ne 2013 yılında üye olarak siyasete adım atan Elif Çelik, Gençlik Kolları Yöneticiliği, Gümüşsuyu Mahalle Temsilciliği, Beykoz İlçe Yöneticiliği, parti içi eğitim organizasyonlarında görev aldı.

Bir dönem Beykoz Kent Konseyi yöneticiliği yapan Çelik, Toplumsal Açlıkla Mücadele Derneğinin Beykoz sorumlusu olarak çalışmalarımı sürdürürken, Memleket Sevdalıları Derneği’nde de yönetici, Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olarak sivil toplum hayatına devam etmektedir.

Elif Çelik, evli ve 2 çocuk annesidir.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb