reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 15 Nisan 2022 819 Görüntüleme

CHP Beykoz iftarda muhtarlarla bir araya geldi

CHP Beykoz Örgütü, düzenlediği iftar programıyla mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunları dinledi.

CHP Beykoz Örgütü, düzenlediği iftar programıyla mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunları dinledi.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde iftar programı düzenlendi. Düzenlenen iftar programına CHP Parti Meclisi Üyesi Av. Sevgi Kılıç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, İlçe yöneticileri, partililer ve mahalle muhtarları katıldı.

Programın açılış konuşmasını CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün yaptı. Düzgün, daveti kırmayarak iftara katılan bütün misafirlere teşekkür ederek, sorunları çözmek için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi.“Beykoz’da kiralık ev bulamıyoruz”

İftardan önce kürsüye gelen Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun, yaptığı konuşmada katılımcılara hoş geldiniz dedi.

Altun, “Beykoz’da yüzeysel değinmek gerekirse, imar ve tapu sorunlarımız var. Aşağı yukarı 12 mahallede mahkeme sorunları var. 30 yıldır süren mahkeme problemleri devam ediyor. Yurt sorunumuz da var. Biz de burada göç veriyoruz. Yeni evlenen herkes, yer arıyorlar. Çekmeköy’den Ümraniye’den de yer bulamaz oldular artık. Kira fiyatları çok yüksek, burada üniversiteler ve öğrencilerimiz var. Bir daireyi 5 öğrenci 10-15 bin liraya kiralıyor.” dedi.

Beykoz’daki en önemli meselenin imar olduğunu da sözlerine ekleyen Sedat Altun, şunları kaydetti:

“Beykoz’da en önemli mesele imardır. Ekrem Başkanımızın seçimlerden önce bize şunu söylemişlerdi. Muhtarsız hiçbir şey yapmayacağım demişti ama biz bunu görmedik. Beykoz’da spor alanlarına ihtiyacımız var. Kreş yapılması da gerekiyor. Kapalı bir spor salonumuz var. Beykoz’un birçok yerinde bunların yapılması gerekiyor. Muhtarlarımızla ilgili de destek istiyoruz. Geçenlerde meclis toplantısı oldu. Mecliste bizler adına ‘fatura’ karşılığında destek meclisten geçmedi. Büyükşehir’den de destek istiyor ve sekretarya meselesinin de çözülmesinin gerekiyor.”Kılıç, Hanefi Dilmaç’a ‘ağabey’ diye seslendi

Parti Meclisi Üyesi Av. Sevgi Kılıç, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a ‘ağabey’ diye seslendi.

Kılıç, “Sorunu yaratan esasen dönemin İBB’deki AKP yönetimidir. Bu sorun CHP devraldıktan sonra ortaya çıkan bir sorun değil. O dönemlerde ben Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi adayıydım. Havza koruma planı yerel seçimin arifesinde askıya çıktı. Askı sürecinde muhtarlarımıza durumu bildiren, muhtarlarımızla birlikte tek tek vatandaşlarımıza anlatan bizlerdik. Seçim döneminde uyardık, ‘bu hatalıdır’ dedik. Muhtarlarımız şikayetlerinde çok haklı. Ben de o bölgede ikamet ediyorum.” diye konuştu.“40 yıllık Beykozlu olarak elimizden geleni yapacağız”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın da 40 yıllık Beykozlu olarak muhtarlarla birlikte aynı sofrayı paylaşmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Taşkın, “Beykoz Merkez Mahallesi’nde artık yaşıyorum. Mahalli meselelere daha fazla artık ilgi göstereceğiz.  İmar meselesinden yurt meselesine kadar olan meselelerin hepsinin öneminin farkındayız. Notlarımızı aldık. İBB ile iletişim konusunda ve meclis ayağıyla ilgili notlarımızı aldık. Üzerimize düşenleri yapacağız. Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığına getirilen Yavuz Saltık’ı ben çok iyi tanıyorum. Ben Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olduğum için Yavuz Bey ile uzun uzun çalıştık. Yavuz bey, vizyonu olan çok çalışkan bir arkadaş. Muhtarlık işlerine getirilmesini hepimiz bakımından çok ciddi bir kazanç olarak görüyorum. Bundan sonra biz sizinle iletişim halinde olacağız. Bize iletilen her sorunu halledeceğiz diyorsak bize güvenmeyin ama elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı.“Muhalefetten geliyorsa hayır diyelim anlayışı var”

Son konuşmayı da CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel yaptı. Adıgüzel, ülkenin sorunlarının ‘ortak akılla’ vatandaşların faydasına olacak şekilde çözüme kavuşturulması gerektiği görüşünü savundu.

Onursal Adıgüzel şöyle konuştu: “Burada yarısını siz yapın yarısını biz yapalım meselesi bizim en çok zorlandığımız mesele. Ne zaman, yarısı sizden yarısı bizden dediler bu ülke bu hale geldi. Hepsini ortak akılla yapmak lazım. Vatandaşların sorunlarına odaklanarak yapmak lazım. CHP Genel Başkanımızın selamları var. Bizim çok önemli bir bildirgemiz var. Bunu bir türlü iktidara kabul ettiremedik ama muhtarlarımızın sorunları. Sedat muhtarlarımız çok güzel ifade etti. Bunu defalarca yasa teklifine çevirdik ama bir türlü karşılık bulamıyoruz. Muhalefetten geliyorsa hayır diyelim. 50 Binden fazla muhtarımıza faydalı olacak bunu yapalım diyelim anlayışıyla ülke yönetiyorlar.”

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb