reklam reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 10 Mart 2024 375 Görüntüleme

BAŞKAN AYDIN BEYKOZ İÇİN YENİ PROJELERİNİ TANITTI

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 2024-2029 döneminde hayata geçirmeyi planladığı kentsel dönüşümden ulaşıma, spordan, kültür sanat ve sağlığa her kesimin yüzünü güldürecek projeleri lansman programıyla tanıttı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 2024-2029 döneminde hayata geçirmeyi planladığı kentsel dönüşümden ulaşıma, spordan, kültür sanat ve sağlığa her kesimin yüzünü güldürecek projeleri lansman programıyla tanıttı.Beykoz Belediye Başkanı ve AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, ilçede yaşamı mutlu kılmayı hedefleyen ve gençlerin hayallerini gerçekleştirebileceği bir Beykoz parolasıyla yola çıkarak hazırlanan yeni projeleri büyük bir lansman ile kamuoyuna açıkladı.

“Beykoz İçin Hız Kesmeden Devam” hedefiyle ilçede yaşamı daha güzel kılacak yeni projeler arasında, Riva Karlıtepe Bölünmüş Yol, Kavacık – Üsküdar Tüneli, Karlıtepe – Sultaniye Teleferik Hattı, 5 Bin Konutluk Yeni Kentsel Dönüşüm, Beykoz Yalıköy Kapalı Pazar Yeri, Beykoz Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Beykoz Buz Salonu, Otomobil Zanaatları Merkezi ve Beykoz Spor Ormanı kapalı spor salonu birçok proje görücüye çıktı.

Başkan Murat Aydın, toplantının açılışında yaptığı konuşmada kendisine hizmet yetkisi veren Beykoz halkına teşekkür ederek “5 yılda 15 Yıllık Hizmet sözüyle ilçede vaat ettikleri projelerin pek çoğunu gerçekleştirdiklerini söyledi.Başkan Murat Aydın: “Tokatköy’de kentsel dönüşümün %73’ünü tamamladık”

Programda öncelikle 5 yıllık hizmet döneminde ilçeye yaptıklarına değinen Murat Aydın: “Cumhurbaşkanımızın talimatı ve desteğiyle Beykoz’da imarı kendi yetki alanımız içinde kalan yüzde 85’lik kısımda %2’den %100’e çıkardık. Murat Kurum Başkanımızdan söz aldık. Tokatköy’de kentsel dönüşümün %73’ünü tamamladık. Buradaki dairelerin fiyatı minimum fiyatı 9-10 milyon. 240 bin TL vererek içine girecekler.  Buranın üstünden siyaset yapılmak istendi. 6 Şubat’ı yaşadık. İstanbul depremi Türkiye’nin kıyameti olur. Kentsel dönmüşüm üzerinden siyaset üstü tavır sergilenmesi lazım.” dedi.Beykoz Sahili 7/24 Yaşayan Mekâna Dönüştü

Başkan Murat Aydın göreve geldikleri günlerde geceleri karanlık olan ilçe sahilinin Gümüşsuyu Restoran, Beykoz Kahvecisi ve çevre düzenlemesiyle 7/27 yaşayan mekânlara dönüştüğünü ve Türkiye’nin 141 konserin verildiği en güzel etkinlik alanına kavuştuğunu, sokakların huzuru için 384 dönüm üzerine Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı’nı kurulduğunu, Türkiye’nin en büyük Beykoz Spor Ormanı’nın kapılarını açtığını, AKDEM ile dezavantajlı bireylere eğitim verildiğini söyledi.

Başkan Murat Aydın ilçe sakinlerine dünyanın ve Türkiye’nin ilk ve tek Yalı Kütüphanesi, Beykoz Çayır Restoran ve Millet Kıraathanesi’nin de çok yakında açılacağı müjdesini verdi.Başkan Murat Aydın: “Beykoz’da Hizmetler Hız Kesmeden Sürecek”

Beykoz’daki hizmet maratonuna hız kesmeden devam etmeye talip olduğunu söyleyen Başkan Murat Aydın: “İlçede yaşamı güzelleştiren ve hayalleri gerçekleştiren yatırımların hepsi sizlerin verdiğiniz yetki ve vergiler sayesinde oldu. Biz sizden aldığımı vergileri hizmet olarak bereketlendirdik. İnşallah 31 Mart’tan sonra da hız kesmeden hatta İBB Başkanımız Murat Kurumla birlikte sizlerden aldığımız yetkiyle hız kesmeden hatta vites yükselterek devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Murat Aydın: “Dünyada en çok görülmek istenen yer Beykoz olacak”

Yeni hizmet döneminde yapılacak yatırımlarla dünyada en çok görülmek istenen yerin Beykoz olacağını vurgulayan Murat Aydın: “Dünyada en çok görülmek istenen yer Beykoz olacak, öyle bir iddiamız var. Beykozlu gençler ben en iyi lisede okumak istiyorum dediğinde, ilçemizde bir Fen Lisesi kazandırdık, artık buraya gelecek. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde okumak isteyen gençler, Türkiye’nin en iyi 5 üniversitesinden ikisi Boğaziçi ve Türk-Alman Üniversitesi burada. Gençler eğitimini en iyi aldığı yer olarak burayı görecek. Yeni Startuplarla, Beykoz Vizyon 360’tan yararlanarak milyon dolarlık projeleri artık gençler kuracak. Gençler hayallerini dünya üzerinde nerede gerçekleştirebilirim diye kendine sorduğunda bu sorunun cevabı istiyoruz ki Beykoz olsun.” şeklinde konuştu.

Başkan Murat Aydın yeni hizmet dönemi projelerinden bazıları şöyle:RİVA KARLITEPE BÖLÜNMÜŞ YOL

Yeni Riva Yolu’nun 15 kilometrelik kısmı, çift gidiş ve çift geliş olarak düzenlenecek. Kavacık’tan Riva’ya kesintisiz bölünmüş yolda seyahat etmek mümkün olacak. Kazalar azalacak, daha güvenli ve huzurlu seyahat sağlanacak.

KAVACIK – ÜSKÜDAR TÜNELİ

Anadolu Yakası’nın en büyük ulaşım projelerinden biri olan çalışmayla Kavacık ve Üsküdar arasında karayolu tüneli inşa edilecek. Yoğun saatlerde bir saati geçen güzergah tünel ile 9 dakikaya inecek. Trafikten tasarruf edilecek.

KARLITEPE – SULTANİYE TELEFERİK HATTI

Boğaziçi’nin ilk ve tek teleferik hattıyla Beykoz Sahil ve Karlıtepe arası 5 dakika olacak. Karlıtepe Mesire Alanı’nda yüksek kapasiteli otopark ile Beykoz sahildeki otopark sorunu çözülecek, sahil ferahlayacak. Sahil ’deki trafik gürültüsü azalacak.

5 BİN KONUTLUK YENİ KENTSEL DÖNÜŞÜM

Tokatköy’de başlayan Kentsel dönüşümde hız artıyor. 5 bin konutun dönüşümü sağlanacak. Hemşehrilerimize aileleriyle güven içinde oturacakları Beykoz’u mümkün kılacağız. Tokatköy’den başlayan bu mutluluk dalgasını tüm Beykoz’a halka halka yayılacak.

BEYKOZ YALIKÖY KAPALI PAZARI

Beykoz’un geleneksel ve mevcut pazar yeri ihya olacak, alışveriş kolaylaşacak. 5750 metrekare pazar alanı kapalı ve modern hale gelecek. Beykoz’un üreticileri ürünlerini aracısız satabilecek. 5600 metrekare açık otopark olacak.

BEYKOZ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Beykoz’a üst düzey sağlık hizmeti verilecek. 125 bin metrekare alana inşa edilecek.500 oda kapasiteli olacak. Tek yataklı odalar.200 poliklinik, 22 ameliyathane, 219 yoğun bakım yatağı bulunacak. Toplam yatak 700’ü geçecek.

BEYKOZ BUZ SALONU

Beykoz Spor Ormanı’na yapılacak. Herkesin kullanımına açık olacak. İçinde fitness, kütüphane, Beykoz kahvecisi olacak. Yeni sporcular burada yetişecek. Beykozlu gençlerimizin sağlıklı yaşama dair ufku burada genişleyecek.OTOMOBİL ZANAATLARI MERKEZİ

Otomobil tamiri ile ilgili esnafımız düzenli bir merkeze kavuşacak. Modern tamirhaneler, kaliteli hizmet sunulacak. Mahallelerimizin nadide esnafları bu kültürü burada sürdürecek.

BEYKOZ SPOR ORMANI KAPALI SPOR SALONU

Beykoz Spor Ormanı içinde hizmet verecek.7 bin metrekare büyüklüğünde olacak.2 katlı spor salonunda hentbol, basketbol ve voleybol sahaları bulunacak. Sosyalleşme alanları da bulunacak. Yeni nesil sporcular burada yetişecek, sağlıklı yaşama kapı burada aralanacak. Ulusal ve uluslararası maçlara ev sahibi olacak, Beykoz’un değerine değer katacak.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb