reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 28 Mayıs 2023 920 Görüntüleme

Seçimin 2. Turunda Beykoz’da Yoğun Katılım Bekleniyor

Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin 2. Turunda oy verme işlemi ülke genelinde olduğu gibi Beykoz'da da başladı.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin 2. Turunda oy verme işlemi ülke genelinde olduğu gibi Beykoz’da da başladı.

Türk siyasi tarihinde ilk kez yaşanacak Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması için oy verme işlemi 17.00’ye kadar sürecek.

Türkiye’nin 5 yıl boyunca görev yapacak cumhurbaşkanının belirleneceği seçim için ülke genelinde 973 ilçe, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 bin 885 sandık kurulacak. Seçimde yurt içinde 60 milyondan fazla seçmen oy kullanacak.

Seçimde, Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yarışacak.

Beykoz’da 517 sandıkta toplam 187 bin 390 seçmen sandığa giderek oyunu kullanacak.Sabahın erken saatlerinde vatandaşlar okulların kapısında oy kullanmak için uzun kuyruklar oluştururken, ilk oyunu kullananlar arasında Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve eşi Bedriye Aydın yer aldı.

Soğuksu İlkokulu’ndaki 1420 numaralı sandıkta 08.15’te oyunu kullanan Aydın çiftin, sandık görevlilerine de başarılar diledi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç da sosyal medya hesabından bir uyarı mesajı yayınladı.

Dilmaç, “Oy kullanırken lütfen dikkat edelim. Tek ‘OY’ çok oyunu bozar… Büyük Türkiye Zaferi için sahada kazandığımızı şimdi sandıkta taçlandırma zamanı!” ifadelerini kullandı.

Oy kullanma işlemi 17.00’ye kadar devam edecek.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb