reklam
reklam reklam
Ana Sayfa Kültür - Sanat, Sür Manşet 26 Mayıs 2023 371 Görüntüleme

ÜSTAT NECİP FAZIL KISAKÜREK BEYKOZ’DA YÜCEL ARZEN KONSERİYLE ANILDI  

Türk Şiiri’nin Üstadı Necip Fazıl Kısakürek, (1904-1983) vefatının 40. yıldönümünde Beykoz’da, Müzisyen Yücel Arzen tarafından bestelenen şiirlerinin söylendiği saygı ve minnet dolu bir konser programıyla anıldı.

Türk Şiiri’nin Üstadı Necip Fazıl Kısakürek, (1904-1983) vefatının 40. yıldönümünde Beykoz’da, Müzisyen Yücel Arzen tarafından bestelenen şiirlerinin söylendiği saygı ve minnet dolu bir konser programıyla anıldı.Beykoz Belediyesi’nin 7/24 yaşayan bir ilçe için hizmete açtığı sahil etkinlik alanı farklı müzik tarzlarında sevilen sanatçıların konserleri, sergiler, anma programları ve çocuk şenlikleriyle bu sezon da bir birinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapmayı sürdürüyor.Kalır Dudaklarda Şarkımız Bizim

Türk Şiiri’nde unutulmaz mısraların sahibi, fikir ve aksiyon insanı Necip Fazıl Kısakürek, ilçe sahilinde Müzisyen Yücel Arzen tarafından verilen “Kalır Dudaklarda Şarkımız Bizim” konseriyle anıldı.Beykozluların ilgiyle takip ettiği konserde sanatçı, şairin “Canım İstanbul”, “Kaldırımlar”, “Şarkımız Bizim”, “Mansur”, “Utansın” ve “Sakarya Türküsü” gibi şairin unutulmaz şiirlerine yaptığı duygu yüklü bestelerini okudu.Yücel Arzen’in piyano eşliğinde söylediği eserler Boğaz’da yankılanırken ilçe sakinleri şiir ve müzik dolu güzel bir akşam geçirdi. Konseri ilçe sakinleriyle birlikte izleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Üstat Necip Fazıl Kısakürek’i duygu, düşünce ve kültür dünyamıza katkıları dolayısıyla rahmetle yâd ederken ilçe sakinlerine programa katılımları dolayısıyla teşekkür etti.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Kışı Isıtan Çocuklar

Kışı Isıtan Çocuklar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb