reklam
reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 20 Mayıs 2023 760 Görüntüleme

Murat Kurum 19 Mayıs’ta Beykozlu gençlerle yürüdü

İstanbul milletvekili seçilen Bakan Murat Kurum, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda, Beykoz'da düzenlenen yürüyüş etkinliğine katıldı.

İstanbul milletvekili seçilen Bakan Murat Kurum, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Beykoz’da düzenlenen yürüyüş etkinliğine katıldı.Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yürüyüş parkuru boyunca hem gençlerle sohbet etti hem de fotoğraf çektirme taleplerini geri çevirmedi.

Kurum, gençlerle yaptığı yürüyüşün ardından basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulundu.

Kurum, Beykoz’daki spor vadisinde gençlerle bir araya geldiklerini kaydederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladıklarını söyledi.

Bakan Kurum, “Her şey geleceğimizin teminatı gençlerimiz için. İnşallah onlarla birlikte Türkiye Yüzyılı’nı inşa edeceğiz. Daha iyisini, daha güzelini onlarla birlikte yapacağız. Bugün Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz ve Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğümüzle birlikte uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir projeyi hayata geçiriyoruz. İstanbul’da Arnavutköy’de yaklaşık 13 bin konutluk orta gelirli vatandaşlarımızın, evi olmayan kardeşlerimizin ev sahibi olabilmesi için bir proje başlattık. Aylık 7 bin 500 liradan başlayan taksitlerle vatandaşlarımız, evi olmayan kardeşlerimiz ev sahibi olabilecekler.” dedi.Bakan Kurum, 13 bin konutun, sosyal donatılarıyla, altyapısıyla, yeşil alanlarıyla birlikte vatandaşlara teslim edileceğini kaydederek, “Başvurular bugün itibarıyla başladı ve başvuruların alınmasına müteakip noter huzurunda kuralarımızı çekeceğiz. İstanbul’da ikamet eden ve evi olmayan kardeşlerimize bu imkanı sunmuş olacağız. Evi olmayan ve İstanbul’da ikamet eden gençlerimiz bu kontenjandan faydalanabilecekler. Aynı şekilde şehit, gazi ailelerimiz, engelli kardeşlerimiz için kontenjanlarımızı ayırdık. İnşallah İstanbul’un riskini bertaraf edecek, kira fiyatlarını, konut fiyatlarını aşağıya çekecek çok önemli bir hamleyi İstanbul’umuzda hayata geçiriyor oluyoruz.”

Kurum, konutların millete hayırlı olmasını diledi, bugün başlayan başvuru sürecinin 2 Haziran’a kadar devam edeceğini bildirdi.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb