reklam
reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 22 Temmuz 2021 638 Görüntüleme

Protokol Üyeleri Beykoz Merkez Camisi’nde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Beykoz'da sabah kılınan namaz ile idrak edilmeye başlayan Kurban Bayramı'nda sokaklardaki hareketlilik vatandaşları memnun etti.

Beykoz’da sabah kılınan namaz ile idrak edilmeye başlayan Kurban Bayramı’nda sokaklardaki hareketlilik vatandaşları memnun etti.

Geçtiğimiz 3 dini bayramı yeni tip koronavirüsü etkisinde geçiren Beykoz sokakları bu bayram daha da hareketli. Sabah 06.30’da ilçedeki bütün camilerde olduğu gibi protokol üyeleri de Beykoz Merkez Camisi’nde bir araya geldi.

İrat edilen hutbenin ardından Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin kıldırdığı bayram namazı ile cadde ve sokaklarda bayramlaşmalar başladı.Beykoz Merkez Camisi’ndeki bayram namazına AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları Fatih Sağlam, Feruz Kutsal ve Engin Köklü de katıldı.Burada vatandaşlarla bir araya gelen Dilmaç ve Aydın, çocuklarla da yakından ilgilendi.

İlçe Başkanı Dilmaç, “Belediye Başkanımız Murat Aydın ile birlikte bayram namazını Beykoz Merkez Serbostani Mustafa Ağa Camii’nde hemşehrilerimizle eda ettikten sonra bayramlaşmamızı gerçekleştirdik. Bizlerin bayram ile yüreklerini şenlendiren Rabbime hamdolsun. Kurban Bayramımız mübarek olsun.” ifadelerinin yer aldığı bir paylaşım yaptı.Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da bu bayramda pandemiden daha az etkilenen Beykoz sokaklarının sevindirici bir görünümde olduğunu kaydetti.

Aydın, “Bir arada, huzurla kavuştuğumuz bir bayramın daha sevincini yaşıyoruz. Rabbim bize bayramları hep böyle birlikte, gönül gönüle yaşatsın.” dedi.

Beykoz’un bazı noktalarında sabahın erken saatlerinde işyerini açan vatandaşlarla da bir araya gelen Aydın, “Özlediğimiz bir manzara; bu bayram sokaklar hareketli. Hemşehrilerimizle birlikte Beykoz sokaklarına bayram sevincini taşıyoruz, yol boyu esnafımızla, komşularımızla bayramlaştık.”Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ayrıca halef-selef olduğu rahmetli Yücel Çelikbilek ile merhum Başbakan Mesut Yılmaz’ın da ilçedeki kabirlerini ziyaret etti.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb