reklam
Ana Sayfa Dünya, Sür Manşet 20 Mayıs 2020 27693 Görüntüleme

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919 günü Samsun'a çıkışının 101'inci yılı ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Covid 19’un gölgesinde kutlandı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a çıkışının 101’inci yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Covid 19’un gölgesinde kutlandı.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a çıkışının 101’inci yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 19 Mayıs Salı günü Sabah 09:30 da Atatürk Anıtına çelenk sunma ile başladı.Program daha sonra Beykoz Belediyesinin destekleriyle sağlanan gün içinde gezici müzik aracının 19 Mayıs marşları ve canlı müzik eşliğinde Beykoz’da dolaştı.  Beykoz Kaymakamı ve İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük’ün vatandaşa Türk Bayrağı’nın dağıtmasının ardından program, Saat 19:19 da On Çeşme Meydanında Kaymakam Ahmet Katırcı öncülüğünde İlçe Müdürü ve diğer kurumların İlçe müdürlerinin katılımıyla İstiklal Marşı okundu. Daha sonrasında  Kanlıca Futbol Gelişim Akademisinde ilçe müdürü ve diğer kurum İlçe müdürleri, personel ve müzik seslerini duyarak törene katılan vatandaşlarla saygı duruşu İstiklal Marşı ve sonrasında hep birlikte  marşlar söylenerek 19 Mayıs kutlamaları devam etti.

Ayrıca pandemi sürecinde sokaklarda yaşanamayan coşkuyu ve faaliyetleri online ortamlara taşıyan Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü;  ip atlama yarışması, satranç turnuvası ve sportif yetenek yarışması ile Beykoz’da ve tüm Türkiye’den katılımlarla 19 Mayıs coşkusunu dijital ortamlardan da yaşattı.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb