reklam reklam
Ana Sayfa Kültür - Sanat, Sür Manşet 25 Aralık 2023 1498 Görüntüleme

“Beykoz’un Sözlü Tarihi 2” Kitabı Tanıtıldı

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği, ilçenin yakın tarihine tanıklık etmiş Beykozlularla gerçekleştirdiği söyleşilerden derlenen "Beykoz’un Sözlü Tarihi 2" kitabının tanıtımı Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleşti.

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği, ilçenin yakın tarihine tanıklık etmiş Beykozlularla gerçekleştirdiği söyleşilerden derlenen “Beykoz’un Sözlü Tarihi 2” kitabının tanıtımı Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleşti.Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin yakın geçmişini, sosyal ve ekonomik hayatında iz bırakan önemli olay ve hatıraları kayıt altına almak ve geleceğe aktarmak amacıyla hazırlanan sözlü tarih kitabı, sıcak, samimi ve dokunaklı yaşam öyküleriyle Beykoz Yaşam Merkezi’nde tanıtıldı.Şehirlerin kültür mirasında önemli yeri olan toplumsal hatıralar eşliğinde ilçede yaşanan sosyo-ekonomik değişim ve dönüşümü gözler önüne seren kitap, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın katılımıyla tanıtıldı. Kokteyl ile başlayan kitap tanıtım gecesinde, katılım gösteren tüm davetlilere de Beykoz’un Sözlü Tarihi 2 kitabı hediye olarak verildi.

Başkan Murat Aydın: “Üçüncüsü De Mart Ayında Yayınlanacak”

Kitap tanıtım gecesinde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Beykoz çok anlamlı bir kent ve tarihine bakınca 2 bin 500 yıl dedik ama Marmaray çalışmaları yapıldığı sırada 8 bin 500 yıl öncesine kadar gitti. Geçmişte milyonlar yaşadı burada, onlarla irtibat kurabilmek o dönemin nasıl olduğunu hissetmek, o duyguyla bugünü yaşayabilmek son derece etkili olduğunu düşünüyorum. Bu ve benzeri çalışmalarla bugünü de geleceğe aktarmak istiyoruz. Beykoz doğası en çok bilinen yerdir. Dünyanın her yerinde çekilen filmlerden tanıyorlar Beykoz’u tabii bu çok önemli bir şey, ayrıca geleceğe de aktarım konusundaki bir bağ olacağını düşünüyorum. Bu kitap ikincisi, üçüncüsü ise Mart ayında yayınlanacak.” dedi.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb