reklam
reklam reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 23 Kasım 2023 401 Görüntüleme

Muhammed Hanefi Dilmaç Görevinden İstifa Etti

2018 yılından beri AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığını sürdüren Muhammed Hanefi Dilmaç, İlçe Yönetim Kurulu Toplantısında Belediye Başkan Aday Adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

2018 yılından beri AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığını sürdüren Muhammed Hanefi Dilmaç, İlçe Yönetim Kurulu Toplantısında Belediye Başkan Aday Adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı.Nisan 2018 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı kongreyle AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığına seçilen Muhammed Hanefi Dilmaç, Kavacık’taki İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısında Belediye Başkan Aday Adaylığı için görevinden istifa ettiğini çalışma arkadaşlarına bildirdi.Dilmaç, “Niyetimiz daha farklı şekilde Beykoz’a ve Beykoz halkına hizmet etmektir” dedi.

AK Parti İstanbul İl Teşkilat Başkanı Nurullah Aktaş’ın da katıldığı İlçe Yönetim Kurulu toplantısında bundan sonra yürütülecek sürece dair değerlendirmelerde bulunuldu.

Dilmaç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15 Nisan 2018 günü gerçekleştirdiğimiz 6. Olağan Kongremizde, doğduğum, büyüdüğüm, sivil toplum hareketlerine ve siyasete sokaklarında başladığım Beykoz’da AK Partimizin İlçe Başkanlığına seçilmek nasip oldu.

Yaklaşık 6 yıldır büyük bir özveriyle sürdürdüğüm İlçe Başkanlığı görevimden, partimizin açıkladığı takvim çerçevesinde 2024 yılındaki Mahalli İdareler Seçimlerinde Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olmak için İl Başkanlığımıza istifamı sundum.

Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Nurullah Aktaş’ın riyasetinde son kez 3 kademe Yönetim Kurulu Toplantımızı gerçekleştirdik. #Yenidenİstanbul #HepYeniHepİleri” ifadelerini kullandı.

MUHAMMED HANEFİ DİLMAÇ KİMDİR?

1967 yılında Beykoz Çavuşbaşı’nda doğdu. İlköğretimi Çavuşbaşı Merkez İlkokulu’nda, ortaöğretimini Zeytinburnu imam Hatip Lisesi’nde ve liseyi Ümraniye Nevzat Ayaz Lisesinde tamamlamıştır. M. Hanefi Dilmaç Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı.

1991 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’na bağlı Djyantaş A.Ş. de Kalite Kontrol Sorumlusu olarak görev yaptı. 1992­ılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi’nin çeşitli bölümlerinde yöneticilik evinde bulundu. Dilmaç, Çavuşbaşı Spor Kulübü ile çeşitli derneklerde kuruculuk ve yöneticilik yaptığı gibi, sivil toplum örgütlerinde aktif rol aldı.

Siyasi hayatı 1993 yılında başlayıp, 2001 yılında AK Parti Kurucu Belde Başkanlığı yaparak devam etmiş olup, 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti Çavuşbaşı Belediye Başkanı seçilmiştir. 2004-2009 döneminde Çavuşbaşı Belediye Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Meclis Üyeliği’ne seçilen ve Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapan M. Hanefi Dilmaç, Mart 2014 Yerel Seçimlerinde tekrar Meclis Üyeliği’ne seçilmiş ve 2017 yılına kadar Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ettikten sonra istifa etmiştir. Dilmaç, 2018 yılında yapılan olağan kongrede AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığına seçilmişti.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb