reklam
Ana Sayfa Genel, Sür Manşet 21 Mart 2023 474 Görüntüleme

Beykoz’da STK’lar Marmara Depremi İçin Çağrı Yaptı

Beykoz’da uzun süredir bir araya gelerek sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan bazı sivil toplum kuruluşları depremi masaya yatırdı.

Beykoz’da uzun süredir bir araya gelerek sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan bazı sivil toplum kuruluşları depremi masaya yatırdı.

Yapılan toplantı sonrasında ilgili kurumlara olası Marmara depremine yönelik tedbir alınması çağrısı yapıldı.

Beykoz Muhtarlar Birliği, Beykoz Dernekler Birliği, Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği ve Beykoz Meclis Üyeleri Derneği yöneticileri, ilgili bakanlıklar ve belediyelerden Beykoz’daki yapı stoğunun gözden geçirilmesini istedi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ülkemizde yaşanan 6 Şubat depremi büyük bir yıkıma sebep olmuş, 50 bine yakın can kaybımız ve milyarlarca mal kaybı yaşanmıştır. Yaralılarımızın tedavileri ve bölgede yaşamını devam ettiren halkımızın ihtiyaçlarının karşılanması için Devletimizin ilgili kurumları canla başla çalışmaktadır. Halkımız, devletimizin ilgili kurumları ile birlikte dayanışma içinde yardım kampanyaları ile depremzede vatandaşlarımıza destek olmaktadır.

Yaşanan bu deprem Beykoz’da ikamet eden bizlere oturduğumuz binaların sağlam olup olmadığı sorusunu hatırlatmaktadır. İlçemizdeki yapı stoğunun yaklaşık %80 i maalesef eski ve depreme dayanıksız durumdadır. Bu yapıların bir an önce yenilenmesi, kentsel dönüşümün yapılması hepimizin can ve mal güvenliği açısından çok önemlidir.

Beykoz STK birlikleri olarak, İlçemizde kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması ve ilgili kurumların (Çevre – şehircilik Bakanlığı, TOKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz Belediyesi.) halkımızın beklentilerine cevap verecek çalışmalar yapılması hususunu kamuoyuna saygıyla bildiririz.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb