reklam reklam
Ana Sayfa Genel, Sür Manşet 3 Aralık 2022 432 Görüntüleme

BEYKOZ AKDEM, ENGELSİZ YAŞAM FUARI EYAF EXPO’DA

Beykoz Aile ve Kadın Destekleme Merkezi (AKDEM), Cumhurbaşkanlığı himayesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen “Engelsiz Yaşam Fuarı EYAF EXPO 2022”de (1-4 Aralık) yerini aldı.

Beykoz Aile ve Kadın Destekleme Merkezi (AKDEM), Cumhurbaşkanlığı himayesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen “Engelsiz Yaşam Fuarı EYAF EXPO 2022”de (1-4 Aralık) yerini aldı.İstanbul Fuar Alanında bu yıl 12.si düzenlenen “Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi EYAF EXPO 2022”, 100’ü yerel yerel yönetim olmak üzere 200 firma, kurum ve özel sektör temsilcisinin katılımıyla engellilerin yaşam kalitesini artırmaya yönelik yenilik ve hizmetlere öncülük edecek.AKDEM Standı Büyük İlgi Görüyor

Beykoz Aile ve Kadın Destekleme Merkezi (AKDEM), 4 sürecek fuar kapsamında, merkez bünyesinde sağlık, sanat ve eğitim alanında ilçedeki engellilerin hayatına dokunan rehabilitasyon hizmetlerinin tanıtıldığı büyük bir stant açtı.

Merkezde eğitim alan engelli bireylerin, Mutfak Atölyesi, Tarım Atölyesi, Seramik ve Ebru Atölyesi’nde uzman eğitmenlerle birlikte yaşam becerilerini sergilediği stantta ilk günden itibaren ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor. Başkan Murat Aydın Fuarı Gezdi

Fuarın 2. gününde alanı ziyaret eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçedeki engelsiz yaşam becerilerinin sergilendiği AKDEM standında vatandaşlarla bir araya geldi, fuar paydaşlarının hizmetlerini inceledi.

AKDEM standında gelen ziyaretçiler ise, görevlilerden merkezde verilen hizmetler hakkında bilgi alırken, uzmanlar eşliğinde ebru yaptı, toprağa çiçek fidesi dikti. Beykoz’un Mozart’ı Yunus Alkış Aldı

Dünyaca ünlü besteci Mozart’la aynı müzik kulağına sahip olduğu için “Beykoz’un Mozart’ı” olarak adlandırılan otizmli Yunus Yazar da fuarda verdiği konserle alkış aldı.Müziğiyle engelsiz yaşam çağrısında bulunan Yunus Yazar, ziyaretçilere farkındalık konusunda ilham oldu. 20 Bin Ziyaretçi bekleniyor

Alanında dünyada 6. büyük organizasyon olan “Engelsiz Yaşam Fuarı EYAF EXPO 2022”ya yaklaşık 20 ülkeden 20 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari çalışmalar, rehabilitasyon hizmetleri, kentsel düzenleme ve faaliyetlerini paylaşmalarına imkân sunan fuar, kamu ve özel sektör arasında yeni işbirliklerine zemin hazırlayacak.

Engellilere yönelik son teknolojik gelişmelerin görücüye çıkacağı alanda, sivil toplum kuruluşları arasında etkileşim artırılarak sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek verilecek.

Fuar süresince alanı yaklaşık 20 ülkeden 20 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb