reklam
reklam reklam
Ana Sayfa Genel, Sür Manşet 30 Ağustos 2022 487 Görüntüleme

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı Beykoz’da Kutlandı

Büyük Taarruz Zaferi'nin 100. yılında ülkenin dört bir yanında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yılında ülkenin dört bir yanında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Beykoz’da da 30 Ağustos Zafer Bayramı için 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda çelenk töreni düzenlendi.Beykoz Kaymakamlığının koordinasyonunda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl kutlama törenine; İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Yaşar Aksanyar, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve yardımcıları, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ethem Çekiç, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, DEVA Partisi İlçe Başkanı Hikmet Baki, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Ayhan Uzunyayla ile meclis üyeleri, ilçe birim müdürleri, şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri katıldı.Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin tarihe yazdırdığı 30 Ağustos Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümünü kutlamaları kapsamında, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Boğaz Komutanlığı, 15 Temmuz Şehitler Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın illere gönderdiği 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi’nden öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu.

İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Yaşar Aksanyar, Belediye Başkanı Murat Aydın tebrikleri kabul etti.

Resmi törenin ardından, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, DEVA Partisi İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), Beykoz Muhtarlar Derneği ve Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği de Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.Törenin ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün bir konuşma yaptı.

Düzgün, “Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarından önünde saygıyla ve minnetle eğiliyorum.” diye başladı.

Zafer Bayramı’nın 100. yılını coşkuyla kutladıklarını dile getiren İlçe Başkanı Düzgün, “Tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eğmemiş, aziz milletimizin şanlı tarihine altın harflerle yazdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucunda işgal birliklerinin ülkemizden büyük bir yenilgi ile terk ettiği emsalsiz bir kahramanlık destanının 100’üncü yıldönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Şunun iyi bilinmesini isteriz ki Cumhuriyetimizin düşmanları dün olduğu gibi bugünde yarında hüsrana uğrayacaklardır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Buradan sesleniyorum sanatçıları tutuklayarak bir yere varamazsınız. Sizlere söz veriyoruz Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında demokrasimizi tekrar yeniden güçlendireceğiz.” dedi.

Düzgün, şunları kaydetti: “Bir daha böyle bir şey olmaması için daha dikkatli olacağız. Daha çok çalışacağız Ülkemizi 100. yılında laik olduğu seviye yükselteceğiz. Gençler sizler geleceksiniz. Gençler sizler ülkemizin yarınlarısınız. Gençler sizler bu ülkenin aydınlık gençlerisiniz ve sizler Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi istikbalimizin yegane temelisiniz.”

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb