reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 26 Haziran 2022 465 Görüntüleme

Kılıçdaroğlu’ndan Beykoz’da Mavi Marmara Ziyareti

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 yılında Mavi Marmara Gemisi’ne yapılan saldırıda hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu'nun ailesini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu o ziyaret sonrasında hem ziyarete hem de gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 yılında Mavi Marmara Gemisi’ne yapılan saldırıda hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu’nun ailesini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu o ziyaret sonrasında hem ziyarete hem de gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.Topçuoğlu’nun ailesinin Beykoz’daki evinde gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Ziyarette Kılıçdaroğlu’na CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç da eşlik etti.Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Şehitlerimizin kanı üzerinden İsrail’le pazarlık yapıldı ve bir anlaşma zemini arandı. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu dava bitmiş bir dava değildir, biz bu davayı kapatmış değiliz. Siz kendi vatandaşınızın hakkını hukukunu korumayıp da ne yapacaksınız? O nedenle geldik, oturduk, konuştuk, dertleştik. Olayı anlatan kardeşimiz gözyaşlarını tutamadı. Hala bu acı yaşanıyor. Bunu çözmek zorundayız. Bazı istekleri oldu, o isteklerin de takipçisi olacağız” dedi.AKP iktidarının Suudi Arabistan ile ilişkisine gönderme CHP lideri, “Düne kadar her türlü eleştiriyi yaptığınız kişiyle kucaklaşıyorsunuz. Yakında iktidar olacağız, dosyaların nasıl açıldığını, hesapların nasıl sorulduğunu, Türkiye’nin itibarının nasıl korunduğunu herkese duyuracağız” mesajını verdi.

“Bu ülke itibarlı bir ülkedir. Ülkenin itibarını devleti yöneten birisi ayaklar altına alamaz” dedi.CHP Lideri’nin gündeminde Yunan adalarının silahlandırılması da vardı.

İktidar değişecek. Yunan iktidarları bizim Kuvayı Milliyeci olduğumuzu biliyorlar. O yöneticiler aynı zamanda rahmetli Ecevit ve Erbakan’ı da biliyorlar. Şimdi konuşsunlar iktidara geldiğimizde o Adalar’daki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz.”

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb