reklam reklam reklam reklam
Ana Sayfa Genel, Sür Manşet 10 Kasım 2021 1293 Görüntüleme

Beykoz’da saat 9’u 5 geçe hayat durdu

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 83. yıl dönümünde ülke genelinde olduğu gibi Beykoz’da da saygıyla anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 83. yıl dönümünde ülke genelinde olduğu gibi Beykoz’da da saygıyla anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ilk Başkomutan ve Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebedi âleme irtihalinin 83. Yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi saat 9’u 5 geçe saygıyla anıldı.

Beykoz’un en işlek caddelerinde hayat bir anda durdu. İşe giden vatandaşlar ve okuluna gitmek için yolda olan öğrenciler, saatleri 9’u 5 geçtiğinde Gazi Atatürk’ü anmak için saygı duruşuna durdu.Beykoz’da hayat 1 dakika durdu

Ülke genelinde olduğu gibi Beykoz’da da saat olan 09.05’te sirenlerin çalmasıyla ilçenin cadde ve sokaklarında vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. Sürücüler araçlarından inerek saygı duruşuna katıldı. Bazı sürücüler de kornaya basarak sirenlere eşlik etti.

İşine giden çalışanlar, okuluna giden öğrenciler, üst geçitlerde ve durakta bulunanlar, sokak satıcıları, bir dakika boyunca saygı duruşunda bulundu. Bazı Beykozlular evlerinde, bazı esnaflar da iş yerlerinin önüne çıkarak saygı duruşuna katılırken öğrenciler de okullarında Atalarını andı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde de sürücülerin araçlarını durdurarak anmaya katıldığı gözlendi.Atatürk anıtına çelenk bırakıldı

Büyük Önder Gazi Atatürk’ü vefatının 83. Yılında anmak için 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda çelenk töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Boğaz Komutanlığı temsilcileri, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Meclis Üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Resmi törende Kaymakam Çiçekli, Başkan Aydın ve Boğaz Komutanlığı temsilcileri Atatürk büstüne çelenk bıraktı.Resmi törenin ardından ilçede faaliyetlerini sürdüren siyasi partiler ile STK’lar da Gazi Mustafa Kemal’i anmak için büste çelenk bıraktı.

Çelenk töreninin ardından Kavacık Yaşam Merkezi’nde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi aleme irtihalinin 83. yılı nedeniyle anma programı düzenlendi.Beykoz Devlet Hastanesi’nde anma programı

Beykoz Devlet Hastanesi’nde de Mustafa kemal Atatürk saat 09.05’de saygıyla anıldı. Hastane personeli Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu. Saat 09.05’de ambulanslar bir dakika süre ile siren çaldı.

Törene, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, başhekim yardımcıları, hastane müdürleri ve ile birlikte çok sayıda personel katıldı.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb