reklam
Ana Sayfa Spor, Sür Manşet 19 Ocak 2021 1130 Görüntüleme

SAMET KANBEROĞLU GÖZÜNÜ GOL KRALLIĞINA DİKTİ

THF Erkekler Hentbol Süper Liginde ilk yarıyı erteleme maçları öncesinde namağlup lider durumda götüren Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımının Yıldız Oyuncusu Samet Kanberoğlu, gözünü gol krallığına dikti.

THF Erkekler Hentbol Süper Liginde ilk yarıyı erteleme maçları öncesinde namağlup lider durumda götüren Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımının Yıldız Oyuncusu Samet Kanberoğlu, gözünü gol krallığına dikti.Kanberoğlu, Süper Ligdeki en parlak sezonunu Boğaziçi Ekibinde yaşamakta. Kanberoğlu çıkmış olduğu müsabakalarda kaydettiği 81 golle en yakın takipçisi olan Güneysu SK Takımında Çetin Çelik’in 4 gol farkı ile önünde yer almakta.

Ocak ayı sonunda ilk yarının erteleme maçında İzmir Büyükşehir Belediyespor Maçında da aynı başarıyı devam ettirme düşüncesindeki müthiş golcü sezon sonuna değin Krallık Koltuğunu kimseye kaptırma niyetinde değil.

Bu sezon başında Rize Ekibi Güneysu Spor Kulübünden transfer edilen Samet Kanberoğlu Süper Ligde yoluna namağlup devam eden Boğaziçi Temsilcisinde yakalanan bu başarıda pay sahibi isimlerin başında gelmekte.

Beykoz Belediyesi GSK Takımına transfer olmaktan son derece mutlu olduğunu sezon başında bir röportajında ifade eden Kanberoğlu, yeni Kulübünü ise- Her sporcunun transfer olmayı istediği bir takım olarak- nitelendirmişti.

Beykoz Belediyesi GSK Takımına transfer olduğu Rize Güneysu Takımında geçen sezon 93 gole imza atmayı başaran Samet Kanberoğlu bu seneki performansı ile bu rakamı fazlası ile geçeceği izlenimini vermekte.Samet Kanberoğlu bu sezon son derece başarılı bir performans ortaya koymasında takımdaki diğer sporcuların da payının büyük olduğunu hatırlatarak, ” Gerçekten de severek, isteyerek geldiğim Beykoz’da çok güzel bir atmosfere şahit oldum. Bir tek sıkıntımız var ki o da sezon başından beri birçok arkadaşımda ortaya çıkan sakatlık problemleri. Bu sıkıntıyı Lig maçlarında kapama gayretinde olsak da maalesef Avrupa Kupası maçlarında açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki yüzde yüz yaşadık. Normal şartlarda, tam kadro halinde bu maçlara çıkabilse idik durum çok daha farklı olurdu. ” diye konuştu.

Süper Ligdeki geldikleri nokta ile ilgili görüşlerini aldığımız Samet Kanberoğlu şu ifadelere yer verdi…

“Önümüzde 12 maç daha var. Bu sezon diğer sezonlara nazaran ilginç bir yarışa sahne olmakta. Özellikle ilk 4 sırada yer alan takımların birbirleri ile yapacakları maçlar çok önemli hale geldi. Şu anda takım olarak bütün beklentimiz sakatlık problemi olan arkadaşlarımızın bir an önce aramıza dönmesi. İnşallah ikinci yarı maçları bu bakımdan yüzümüzü güldürecek, üzerimizdeki stresi alacak bir hal alır. “Türkiye Hentbol Milli Takımının Avrupa Şampiyonası karşılaşmaları için zorlu sınavlar öncesinde kadroya dahil edilen isimlerden olan başarılı sol kanat A Milli Takımın değişmez isimlerinden biri olmayı hedeflediğini söyledi…

” Milli takımlarda forma giymek tüm branşlardaki sporcular için motive edici, gurur verici bir olay. Dolayısı ile beni Milli Takıma davet eden Antrenörlerimize teşekkür ediyorum, güvenlerini boşa çıkarmak istemiyorum. Öte yandan benimle birlikte Beykoz Belediyespor Takımından birçok sporcu arkadaşım da kadroya çağrıldı. İnşallah hepimiz Ay yıldızlı formada da başarımızı devam ettirip ülke olarak da belirlenen hedeflere ulaşılması yolunda katkıda bulunuruz. Ben son maçlarda kampa dahil edilsem de kadroda yer alamadım. Kısmet ileriki maçlara diyelim. ”

Samet Kanberoğlu 81 golle Süper Ligin en golcü ismi olurken, alt sıralarda yer alan takımlar ile oynanan karşılaşmalarda genç ve kenarda bekleyen diğer isimlere de şans verilmesi nedeni ile fazla dakika alamadı. Yoksa belki de yüze yakın gol de kaydedebilirdi. O bunu da dert etmiyor, ” Biz bir aile gibiyiz, kadromuzdaki her bir arkadaşımın maçlarda oynaması da gerekmekte. Bu nedenle bana özellikle zayıf rakipler ile oynadığımız maçlarda fazla süre verilse idi de şöyle yüze yakın gol sayısına ulaşabilse idim diye bencillik yapamam. İnşallah sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüslemek ve de ben de gol kralı olmak istiyorum. “dedi.

Yorumlar

reklam
reklam
Tema Tasarım | AnatoliaWeb