reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 9 Kasım 2020 1610 Görüntüleme

Beykoz’da AK Parti 7. Olağan İlçe Kongresi yapıldı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla Çavuşbaşı Kasrı’nda yapıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla Çavuşbaşı Kasrı’nda yapıldı.AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u Çavuşbaşı Kasrı’na gelişinde; Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri, AK Parti Beykoz İlçe Yöneticileri ve partililer karşıladı.AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, İlçe Yönetimi ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleşen olağan kongreye AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya ve Vedat Demiröz İstanbul Milletvekilleri Belma Satır, Hasan Turan, İsmet Uçma, Mustafa Ataç, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, Belediye Meclis Üyeleri ve Delegeler katılım gösterdi.AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın Başkan olduğu tek liste ile gidilen olağan kongrenin Divan Başkanlığını İstanbul İl Başkan Yardımcısı Süleyman Aytaç, Divan Başkan Yardımcılığını İl Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Dönmez, Katip Üyeliklerini Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ve Mahalle Başkanı Güner Özer yaptı.İlçe Başkanlık seçimi için oy kullanacak delege dışında kimsenin davet edilmediği kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kongre salonunda eski ilçe Başkanı Salim Karamaz ve eski Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e rahmet dilenen bir pankartın asılı olduğu görüldü.ESKİ YÖNETİCİLERİ ANARAK, TEŞEKKÜR ETTİ 

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, 7. Olağan Kongrenin Beykoz’a ve AK Partiye hayırlar getirmesi diledi.Dilmaç, bu zamana kadar görev yapan ilçe yöneticilerine teşekkür etti. Kurucuların isimlerini tek tek sayarak, süreç içinde görev yapan diğer isimleri de hatırlatan İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç kısa süre önce vefat eden Salim Kararmaz’a Allah’tan rahmet diledi.Adem Sefer ve Yönetim Kurulu üyelerine akabinde, Mustafa Gürkan’a da teşekkür eden Dilmaç, 2004-2009 yıllarında görev yapan Muharrem Ergül’e teşekkür ederek, Beykoz’un abisi diye nitelendirdiği Yücel Çelikbilek’e de rahmet diledi.Osman Şimşek’i de unutmayan Dilmaç, kendisi ile çalışan ilçe yöneticilerine ve İlçe Başkanlığı döneminde Beykoz’dan sorumlu İl Yöneticilerine de teşekkür etti.BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANI MURAT AYDIN

Murat Aydın’da konuşmasında ahrete intikal eden yöneticilere Allahtan rahmet dileyerek, görev yapan isimlere teşekkür etti.

AK Parti’nin kuruluşundan beri Beykoz’da hep AK Parti iktidarı olduğunu ifade eden Murat Aydın, Yücel Çelikbilek’e de Allahtan rahmet dileyerek teşekkür etti.Murat Aydın, “Beykozlular bilir Beykoz’un en önemli sorunu mülkiyet sorunu idi… Bu sorunun çözülmesinde çok büyük katkısı olan Cumhurbaşkanımızın desteğiyle bu sorunu çözen Yücel Çelikbilek’e teşekkür ediyorum. Bu mülklerin çok ucuz bir şekilde Beykozlulara kalmasını sağladı ve Beykoz Belediyesinin kasasında 340 milyon TL ile bize teslim etti.” dedi.Başkan Aydın, “Beykoz’a geldiğimde bana şefkatli bir aile gibi sahip çıkan ilçe yöneticilerine ilçe başkanına çok çok teşekkür ediyorum. Müteşekkirim. Çalışmalarımızla bu desteğe layık olmaya çalışacağız. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, yeni yönetime başarıla diliyorum. Kongremiz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Murat Aydın, Milletvekilleri, il yöneticilerine ve misafir belediye başkanlarına katılımları nedeniyle teşekkür etti.AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI BAYRAM ŞENOCAK

Şenocak, “Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum… AK Parti’de bayram var, heyecan var, coşku var. Bizim kongrelerimiz hep bayram havasında olmuştur. AK Parti her dönemde yenilenmeyi başaran bir partidir. Bugün Beykoz’da bunun bir yenisini yaşayacağız. Bu yenilenme döneminde aramızda olamayacak arkadaşlarımız olacaktır. Bu AK Partiden kopma değildir. Yeni dönemde seçilecek kardeşlerimize muvaffakıyetler diliyorum. Her seferinde yeni yeni arkadaşları sürece dahil ediyoruz. Bundan iki buçuk yıl önce mahallelerde bir revizyon yapmış sayıları arttırarak yeni arkadaşları sürece dahil ettik. Mahalle başkanlarımızdan ana kademe yönetimine bir iki kişi dahil edin dedik.” şeklinde konuştu.Bayram Şenocak şöyle devam etti: Beykoz ilçemizde bu kongre döneminde dört mahalle yönetim kurulu üyemiz ana kademe yönetim kurulu üyemiz olacak. Bununla birlikte sirkülasyonu sağlamaya çalışıyoruz. Biz AK Parti olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği istikamette 2023’te çok daha çalışarak Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar seçeceğiz. 2023’ün hedeflerini gerçekleştiren teşkilatlar olacağız.AK PARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ PROF. DR. NUMAN KURTULMUŞ

“Yol ve dava arkadaşlarım. 7. Olağan kongremize hoşgeldiniz. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuşmasına başlayan Prof. Kurtulmuş, Yücel Çelikbilek ve Salim Kararmaz’a Allahtan rahmet dileyerek, partililerden Fatih’a okumalarını istedi.

Azerbaycan Dağlık Karabağ’da Şusa’nın geri alınmasını sevinçle karşıladıklarını ve diğer bölgelerinde bir an önce azat olmasını dileyen Kurtulmuş, “Azerbaycan halkını Beykoz’dan selamlıyorum” dedi.Kurtulmuş, “Azeri kardeşlerimizin cenk meydanındaki cesaretleri takdire şayandır. Makul tekliflerle çözüm arayan Azeriler 28 yıldır devam eden işgalden kurtulmuşlardır.” diye konuşan Kurtulmuş, “hedefimiz 2023’de Cumhurbaşkanlığı seçimini daha açık bir farkla almaktır. Recep Tayyip Erdoğan milletin oylarıyla yeniden daha güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanı olarak görevine devam etmesini sağlamak ayrıca 2024’da İstanbul da yarım kalan bir hesabı da görmek zorundayız.” cümlelerine yer verdi.
İSTANBUL’DA KAZAYA UĞRADIK

İstanbul’da çok gayret edildi. Fakat maalesef bir kazaya geldik. Şimdi bunu telafi etmek için her birimizin üzerinde sorumluluk olduğunu hatırlatmak isterim. 2024’de yeniden Bismillah diyerek yolumuza devam edeceğiz. Yakın hedeflerimizi bir bir gerçekleştirerek yolumuza devam edeceğiz.Değerli yol arkadaşlarım içinde bulunmuş olduğumuz dönemde tarihi bir süreçten geçiyoruz. Yenidünyanın kurulmasıyla ilgili sorumluluğumuz olduğunun bilinmesini isterim. AK Parti sıradan bir parti değildir.  AK Parti bir dava hareketidir. AK Parti yeniden adil bir dünya kurulmasının adıdır. Bu nedenle AK Partili bütün arkadaşlarımıza üstün başarılar diliyorum.

Türkiye yeni bir dönemin içinde girmiştir. Bu dönemin adı Türkiye’nin önlemeyen yükselişidir.Numan Kurtulmuş’un konuşmasının ardından AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video mesajı yayınlandı. Mesajında teşkilatlara başarı dileklerini ileten Erdoğan, yeni seçilecek yönetimin hayırlı olmasını diledi.Kongrede daha sonra İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yumurtacı tarafından faaliyet ve bütçe raporu okundu. Kongreye tek aday olarak giren Muhammed Hanefi Dilmaç’ın 30 asıl ile 15 yedekten oluşan yönetim listesi okunurken, isimlerin okunmasının ardından oylama süreci başlatıldı.Kongrenin gerçekleştiği Çavuşbaşı Kasrı’na girişlerde delegelerin ateşleri ölçülerek kendilerine dezenfektan ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın logosunun olduğu maskeler dağıtılarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı önlem alınmasına rağmen, Divan Başkanlığının ve İlçe Yöneticilerinin sık sık uyarılarına rağmen delegelerin oy verme esnasında sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

Hanefi Dilmaç’ın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Ali Okumuş

Asiye Şeyma Korkmaz

Burhan Çak

Cemal Çelik

Cengiz Kasaroğlu

Ethem Çekiç

Eyüp Sultan Fındıkçı

Fatih Yılmaz

Filiz Kal

Hasan Karakaya

Hayrettin Yanık

Kadir Selman Mermerci

Kadir Şahin

Kevser Sevinç

Mete Karabudak

Muhammed Kartal

Murat Yumurtacı

Mustafa Öztürk

Ömer Gökdemir

Özkan Ayduğan

Rahime Duran

Sevgi Uzun

Sümeyye Yücemen

Şeymanur Ok

Taner Küçük

Tülay Uzuner

Yakup Özbek

Yasemin Sireli

Yusuf Koç

Yedek Yönetim:

Mustafa Yıldız

Hakan Hacıfeyz

Coşkun Coşkun

Ayşe Aksoy

Umutcan Demirci

Sevil Ata

Enes Kararmaz

Şebabettin Bingöl

Zekai Öztürk

Kemal Taşdemir

Abdulselam Bulut

Turan Şahin

Mehmet Öndin

İdris Özkan

Rıdvan Kahveci

İl Delegesi Asil:

Muhammed Hanefi Dilmaç

Furkan Çeliker

Murat Aydın

Manolya Demirören Tekin

Ahmet Özel

Necla Sümer

Ömer Seyfi Aktülün

Mahmut Vanlıoğlu

Adem Sefer

Ahmet Güler

Necati Ak

Ayşe Akyol Cesur

Yorumlar

reklam
reklam
Tema Tasarım | AnatoliaWeb