reklam
Ana Sayfa Genel, Sür Manşet 17 Eylül 2020 944 Görüntüleme

TEGV, Kurucusu ve Onursal Başkanını Kaybetti

Merhume Suna Kıraç’ın vefatının ardından TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci bir taziye mesajı yayınladı.

Merhume Suna Kıraç’ın vefatının ardından TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci bir taziye mesajı yayınladı.

ALS hastalığı ile mücadele eden merhum iş insanı Vehbi Koç’un kızı ve Koç Holding’in eski Başkan Vekili Suna Kıraç 15.09.2020 Salı günü hayatını kaybetti. Kıraç’ın cenazesi dün 16.09.2020 Çarşamba günü Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedildi. Merhume Suna Kıraç’ın vefatının ardından TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci bir taziye mesajı yayınladı.

“Ekonomik zorluklar aşılır, siyasi krizler çözümlenir. Ancak çocukları harcanmış bir toplumu yeniden onarmak mümkün değildir” inancıyla 25 yıl önce Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kuruluşunda öncü rol üstlenen Suna Kıraç, bugüne kadar Vakıf’tan eğitim desteği alan 3 milyonu aşkın çocuğun şükran duygularıyla sonsuzluğa uğurlandı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), kurucusu ve Onursal Başkanı Suna Kıraç’ı kaybetti. 1995 yılında, “Ne olacak bu memleketin hali demekle bir yere varamayız. Mutlaka bu sorunun çözümünün bir parçası olmak durumundayız” diyerek yola çıkan Suna Kıraç, bugün Türkiye’nin eğitim alanında önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelen TEGV’in kuruluşuna öncülük etti.

Özinci: “Suna Kıraç’ın ideallerini gerçekleştirmek için çalışacağız”

TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci, Onursal Başkan Suna Kıraç’ın vefatından dolayı bütün TEGV Ailesi’nin derin üzüntü yaşadığını belirterek, “Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse sosyal yaşamında yaptıklarıyla ülkemiz insanına örnek olmuş Suna Kıraç Hanımefendi, hayatlarında fark yaratılmasına vesile olduğu milyonlarca genç yüreğin attığı her adımda yaşamaya devam edecek. TEGV Ailesi olarak, kendisinin, ‘Ömrümden uzun ideallerim var’ diyerek tanımladığı hayallerini gerçeğe dönüştürmek için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Tegv’in kurulduğu günden bu yana yol arkadaşı Cengiz Solakoğlu “Suna Kıraç zenginliğini ve vatan sevgisini yüreğinde taşıyan ve yansıtan özel bir insandı. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.” dedi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 9 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 20 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir

Yorumlar

reklam
reklam
Tema Tasarım | AnatoliaWeb