reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 13 Haziran 2020 857 Görüntüleme

Sataloğlu’ndan Hanefi Dilmaç’a cevap gecikmedi

Cumhuriyet Halk Partisi İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu basın açıklaması yaptı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın, Beykoz yerel basın mensuplarıyla yaptığı basın toplantısında Cemal Sataloğlu ile ilgili yaptığı açıklamalara, Sataloğlu’ndan cevap gecikmedi. 

Sataloğlu basına gönderdiği basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

AKP Beykoz İlçe Başkanı Sayın Hanefi Dilmaç, Beykoz Yerel Basınına verdiği demeçte: “Denetim raporu, bu öyle mahrem bir şeydir ki belediyenin tam mahremini biliyorsun sen. Bu açıklama böyle mi yapılır yoksa gelir meclis kürsüsünde mi yaparsın?” gibi bir ifade kullanmış.

Sayın Dilmaç, 8 yıllık Belediye Başkan Yardımcılığı görevi süresince bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilmesi, öğrenmesi gerekiyordu. Bu açıklamayı yapmadan önce denetim komisyonunda bulunan arkadaşlara; “Cemal Sataloğlu’nun iddia ettiği ihaleler denetim komisyonu raporunda var mı?” ya da “Cemal Sataloğlu’nun açıkladığı bilgiler ve belgelerde bir eksiklik var mı?” sorularını sormuş olsaydı cevaplarını en doğru biçimde alabilirdi ve bu sayede böyle bir açıklama yapmak zorunda kalmazdı.

Sayın Dilmaç merak etmesin!

Belediye Meclis kurallarını çok iyi bildiğime emin olabilir. Açıklamış olduğum bilgiler ve belgelerin denetim komisyonu raporlarına ait olmadığına. AKP Beykoz İlçe Başkanı Sayın Hanefi Dilmaç’ın belgeleri incelediğini düşünmüyorum. İncelemiş olsaydı zaten böyle bir açıklama yapmazdı, yapamazdı. Şimdi Sayın Dilmaç’a tavsiyemdir. Ulusal gazetelerde çıkan haberleri okusun, evrakları yeniden incelesin. İncelesin ki oradaki tarihleri yeniden görmüş olur ve 2020 yılına ait olan belgelerin, denetim komisyonuna ait olmadığını da öğrenmiş olur.

Sayın Dilmaç’ın, Temmuz ayında düzenlenecek olan Beykoz Belediye meclis toplantısına katılmasını ve iyice dinlemesini istemekteyim. Sanırım dinledikten sonra bir özür borcu olacaktır.

Denetim komisyonu raporu, Beykoz Belediye meclisinde okunduktan sonra gerekli açıklamaları yapacağımdan da kimsenin şüphesi olmasın.

Saygılar…

Yorumlar

reklam
reklam
reklam
Tema Tasarım | AnatoliaWeb