reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 30 Nisan 2020 1139 Görüntüleme

Abdullah Sevim: “Bu 1 Mayıs Milat Olsun”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, 1 Mayıs’ın milat olması gerektiğini söyledi ve ekledi: “Bir güne mahsus sosyal medya güzellemeleri ile geçiştirilmemeli”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, 1 Mayıs’ın milat olması gerektiğini söyledi ve ekledi: “Bir güne mahsus sosyal medya güzellemeleri ile geçiştirilmemeli”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, 1 Mayıs dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Bu 1 Mayıs, emeğin ve alın terinin hakkını almasına vesile edilsin!” diyen Sevim, 1 Mayıs’ın “1 güne mahsus sosyal medya güzellemeleri ile geçiştirilmemesi” gerektiğini söyledi.

Başkan Sevim mesajında şu ifadelere yer verdi:

“1 Mayıs’ın arefesindeyiz. Esasen, tek güne sıkıştırılmış bir anlayışı kabul etmiyoruz. Emeğin, alın terinin, işçi kardeşlerimizin üzerine 365 gün titrenmesi gerektiğine inanıyoruz. Ancak yine de bazı şeyleri söyleyebilmek adına, bunu bir fırsat olarak değerlendirmek istiyoruz.

Emeğin, alın terinin, helal kazancın simgesi olmasını istediğimiz bir günü, her yıl olduğu gibi, bu yıl da kutlayacağız. Zor günler geçirdiğimiz bu dönem, her yıl ki Taksim’de miting yapılacak-yapılmayacak çekişme ve polemiklerini ortadan kaldırdı gibi görünüyor. İnşallah bu sıkıntılı dönem, gerçek gündeme dönmek, emeği konuşmak, emekçinin derdiyle dertlenmek adına bir fırsat olur.

Cambaza bak siyaseti ile görmezden gelinen iş kazaları, maden faciaları, adeta sefalete mahkum eden asgari ücret, normalleşen sigortasız emekçiler, işçilere koronavirüs bulaşırsa biz karışmayız diyecek kadar umursamaz tavır ortaya koyanlar, sadece bir güne mahsus sosyal medya güzellemeleri ile geçiştirilmemeli!

Alın terinin önemini bilenler, Alın terinin karşılığının verilmesini önemseyenler samimi bir tavır ortaya koymalılar. Emeğe hak ettiği değeri veren, bunu bir lütuf olarak görmeyen, iş güvenliğini ve işçi sağlığı ile ilgili atılması gereken adımları olmazsa olmaz olarak addeden bir hareketin mensupları olarak buradan sesleniyoruz;

Gelin bu 1 Mayıs bir milat olsun.

Koronavirüsün birçok şeyi anlamsız kıldığı bugünler, hepimize ders olsun.

Emekçilerin ailelerine karşı boyunları bükülmesin.

Çalışarak kazandıkları, insanca yaşamalarına vesile olsun.

İşçinin ücreti alın teri kurumadan ödensin. Ücretleri ödenmemezlik edilmesin.

İşveren işçisine yediğinden yedirsin, giydiğinden giydirsin, onlara güçlerini aşan yükler yüklemesin! Ağır iş yükler ise bizzat yardım etsin…

Bu 1 Mayıs, emeğin ve alın terinin hakkını almasına vesile edilsin!”

Yorumlar

reklam
reklam
reklam
Tema Tasarım | AnatoliaWeb