reklam
Ana Sayfa Siyaset, Sür Manşet 1 Kasım 2019 802 Görüntüleme

Halk Meclisi Kavacık Mahallesi’yle Başladı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ilçe sakinleriyle buluştuğu ilk Halk Meclisi Kavacık Mahallesi’nde yapıldı. Başkan Murat Aydın imardan, alt yapıya, çevre ve temizlikten ulaşıma kadar vatandaşlardan gelen soruları cevapladı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ilçe sakinleriyle buluştuğu ilk Halk Meclisi Kavacık Mahallesi’nde yapıldı. Başkan Murat Aydın imardan, alt yapıya, çevre ve temizlikten ulaşıma kadar vatandaşlardan gelen soruları cevapladı.
Beykozluların hizmet taleplerini yerinde tespit etmek, hızlı şekilde çözüme kavuşturmak, ilçe sakinleriyle kucaklaşmak amacıyla düzenlenen Halk Meclisi’ne Kavacık Mahallesi sakinleri yoğun ilgi gösterdi.Belediye Başkanı Murat Aydın’ın mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini yanıtladığı toplantıda AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Kavacık Muhtarı Yasemin Şahin, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri de hazır buldu.
Yasemin Şahin: “İBB yetkilileriyle sorunları konuştuk”

Programda ilk sözü alan Kavacık Mahallesi Muhtarı Yasemin Şahin oldu. “Sorunların yerinde tespiti ve çözümü için ortaya konulan yaklaşımın değerli olduğunu kaydeden Şahin, bizlerde muhtarlar olarak en ufak bir katkımız olursa, sorunlarımız çözülecektir. Bugün de İBB yetkilileriyle sorunları konuştuk.” İfadelerini kullandı.Muhtar Şahin, Kavacık dörtyol trafiği, sağlık ocağının uzaklığı, 112 ambulansın konumu, Atatürk caddesinde karşıdan karşıya geçişlerde yaşanan sıkıntıyı, sokak hayvanları, MOBESE ve uyuşturucuyla mücadele konularındaki taleplerini İBB yetkililerine ilettiklerini söyledi.M. Hanefi Dilmaç: “Vatandaşı dinlemek sadece AK Partimizin kültüründe var”

Halk Meclislerini 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi de yaptıklarını hatırlatan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç,  “Seçim öncesi vatandaşlarımızla bu konsepte bir araya geliyorduk. Sayın Başkanımıza teşekkür ederim. Kavacık’ın seçilmesi ayrı bir güzellik oldu. Vatandaşımız sorunlarını direkt bizlere söyleyecekler. Bu meclisler 1994’ten beri yapılıyor ve sadece bizim partimizde var. Vatandaşı dinlemek sadece AK Partimizin kültüründe var.” İfadelerini kullandı.İstek, talep ve önerilerin arşiv amacıyla yazılı olarak alındığı Halk Meclisi’nde Başkan Aydın tüm sorulara cevap verdi. Vatandaşların söz alarak da ilettiği konuların başında imar geldi.Başkan Murat Aydın: “İmar Barışı Beykoz İçin Büyük Bir İmkân”   

Halk Meclisi’nde imarla ilgili sorulara cevap veren Başkan Murat Aydın: “Beykoz’un imarı üzerine çalışıyoruz. İmar Barışı’na bağlı yeni bir yasal düzenleme yapılıyor. İmar Barışı Yasası’yla ilçemizde Kavacık’ın bir kısmını da ilgilendiren sağlıklaştırma projesi yürüteceğiz. İlçemizdeki 48 bin binadan 33 bini barış yasası için başvuruda bulundu. İmar Barışına müracaat edenlerle ilgili belediye, bazı yerlerde bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı projeye uygun olan binalara güçlendirme ruhsatı verecek. Vatandaş binasını yıkıp yeniden yapacak. Barış yasası ve ona bağlı adımlar ilçe sakinlerinin binalarını güçlendirmesi ve yaşam kalitesini artırmasıyla ilgili çok büyük bir imkân. Üzerinde çalıştığımız imar planları çıkınca da ilçe sakinlerimiz binalarının ve arsalarının akıbeti hakkında bilgi sahibi olacak.” dedi.Başkan Murat Aydın: “Kavacık Trafiği İçin İBB’den Yetki İstedik”

Kavacık ve Rüzgarlıbahçe’deki caddelerin tek ve çift yön düzenlemesiyle ilgili çalışmaya aylar öncesinden başladıklarını müjdeleyen Başkan Murat Aydın, trafik düzenlemesiyle ilgili yetkiyi İBB’den istediklerini olumlu yanıt gelmesi halinde ilçede ulaşımın daha konforlu hale geleceğini söyledi.Başkan Murat Aydın mahalle sakinlerinin sağlıkla ilgili talepleri üzerine, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nü Kavacık’a taşıdıklarını, vatandaşların buradan ücretsiz muayene, diş tedavisi, psikolojik danışma, ambulans ve evde sağlık hizmeti alabildiklerini, sağlık ocağının da uygun bir zamanda taşınacağını ifade etti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ilçe sakinleriyle bir araya geldiği Halk Meclisi düzenli aralıklarla tüm mahallelerde toplanacak.

 

Yorumlar

reklam
reklam
reklam
Tema Tasarım | AnatoliaWeb