reklam
reklam reklam
Ana Sayfa Eğitim, son dakika, Sür Manşet 15 Mayıs 2018 2634 Görüntüleme

Kur’an’ın izindeki gençler ödüllerini Bilal Erdoğan’dan aldı

Beykoz’da “Nebe-Nas Kur’an’ı Anlamaya Doğru Bilgi Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini Bilal Erdoğan’nın elinden aldı.

Beykoz’da “Nebe-Nas Kur’an’ı Anlamaya Doğru Bilgi Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini Bilal Erdoğan’nın elinden aldı.

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi’nin düzenlediği “Nebe-Nas Kur’an’ı Anlamaya Doğru Bilgi Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Bilal Erdoğan’ın elinden aldı.

Kur’an’ı Kerim’in yeni nesiller tarafından anlaşılması amacıyla açılan yarışamaya ilçedeki 15 lise ve 29 ortaokul olmak üzere toplam 44 okuldan 5 bin 35 öğrenci katıldı.

Kur’an-ı Kerim’in 30. cüz mealinden sınava giren öğrencilerden dereceye giren 37 öğrenci törenle ödüllerini aldı.

R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen törene Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Bilal Erdoğan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı ve Ensar Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Ensar Vakfı Beykoz Şubesi Başkanı Deniz Soytemiz, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları, İş Adamı Vahit Özmen, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Deniz Soytemiz: “İsrail kahr-u perişan olsun”

Programın açılış konuşmasını Ensar Vakfı Beykoz Şubesi Başkanı Deniz Soytemiz gerçekleştirdi. Kudüs’te yaşanan olaylara değinerek hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Soytemiz konuşmasında “İşgalci terörist İsrail ve yandaşlarının da ıslahı mümkünse ıslahını, eğer mümkün değilse kahr-u perişan olmalarını Allah’tan murat ediyorum.” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İslam coğrafyasının liderliğini üstlendiğini vurgulayarak, kendisine şükran ve dualarını gönderdiğini dile getiren Soytemiz, Hak ile batılın mücadelesinin hep devam edeceğine işaret ederek bilinçli nesiller yetiştirmenin çok önemli olduğunu belirtti.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay yapmış olduğu konuşmasında okullarda gerçekleşen Nebe-Nas Kur’an’ı Anlamaya Doğru Bilgi Yarışması’nın öğrenciler üzerine etkisine değindi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de konuşmasında Kuran’ı Kerim’i anlama gayretinde olan gençleri yürekten kutladı.

Hüseyin Kader: “Mazlum milletlere sahip çıkan tek devlet Türkiye”

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi: “ 7 yıl evvel Suriye’de başlayan bir savaş neticesinde oradaki mazlum ve mahzun kardeşlerimiz bizim devletimize ve milletimize sığındılar. Orada yaşayan insanlarımız kimi eşini, çocuğunu, annesini, babasını kaybetmiş. Sene başında Genç Ensar tarafından hazırlanan proje kapsamında yapılan bez bebekler geçtiğimiz ay içerisinde Suriye’de, Azez’de ve El-Bab’ta kurulan kamplardaki çocukların yüzünde bir gülümseme meydana getirebilmek için arkadaşlarımız tarafından bizzat teslim edildi. 8 bin 300 bebekle beraber, meyve suyu, sütü, keki, bisküvisi ve elma şekeriyle çocuklarımız sevindirildi.” İfadelerini kullandı. Kader, ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto eden çok sayıda Filistinlinin şehit olduğunu da hatırlatarak, Allah’tan kendilerini de şehitlik makamına ulaştırmalarını diledi. Bu kutlu direnişin ayağa kalkacağını vurgulayan Kader, “21. yüzyıl Türkiye’sinde, dünyasında, ‘Bu mazlum milletlere sahip çıkan devlet kimdir?’ diye soran olursa o devlet Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir.”

Bilal Erdoğan: “Alnımız secdeye Kudüs için gitsin”

Törende konuşan Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Bilal Erdoğan ise yapmış olduğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bizler bu dünyada huzur içerisinde yaşamak istiyorsak, bizi yaratan Rabbimize hakkıyla kul olmak istiyorsak, Kur’an-ı Kerim’i ve onun mesajlarını iyi bilmek zorundayız.”

“Kudüs bizim dinimizin en kutsal üç mescidinden bir tanesidir. Yüzyıllar boyunca Müslümanlar, Hristiyanlar, Yahudiler Kudüs’te barış içerisinde bizim ecdadımızın idaresinde yaşamışlar. İnsan hakkı diye bir şey tanımayan siyonist bir ideoloji üzerine kurulmuş olan İsrail terör devleti orada daima terör uygulamış, insanları daima yok etmeye çalışmış. Bu ramazanda alnımız secdeye Kudüs için gitsin. Emin olun ümmet Kudüs için birleşebilse, Kudüs yeniden huzur şehri olur.”

Öğrenciler Kudüs yolcusu

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi tarafından yarışmada dereceye giren ortaokul öğrencilere nakdi ödül verilirken, lise öğrencileri, altın ve Kudüs gezisiyle ödüllendirildi. Kudüs Gezisine dereceye giren öğrencilerin velisi, sınava hazırlayan öğretmen ve okul müdürü de iştirak edecek.

Nebe Nas Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Bilal Erdoğan, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader,  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ensar Vakfı Beykoz Şubesi Başkanı Deniz Soytemiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından takdim edildi.

Yorumlar

Tema Tasarım | AnatoliaWeb